Z notatnika statystyka

 Biorąc pod uwagę statystyki zmierzy się najlepsza ofensywa ligi (Dolcan) z najsłabszą defensywą (Puszcza).

Piłkarze z Ząbek trafili w 15 meczach 26 razy do siatki rywali co daje 1,73 bramki na mecz. Puszcza straciła już 24 gole co daję średnią 1,6 bramki na mecz. Pogromu nie powinniśmy się spodziewać z kilku powodów. Pierwszy z nich jest taki, że Dolcan zdążył stracić zaledwie o cztery bramki mniej od naszego zespołu.

Biorąc pod uwagę bilans z ostatnich 6 meczów to nasz zespół prezentuje się lepiej. Choć przegraliśmy aż trzy z nich to potrafiliśmy dwukrotnie wygrać i raz zremisować. Dolcan tymczasem wygrał zaledwie jedno spotkanie, trzy zremisował i dwukrotnie schodził z boiska pokonany.

W meczach wyjazdowych drużyna z Ząbek również nie jest ligowym potentatem. 1 zwycięstwo 4 remisy i 3 porażki powodują, że piąta drużyna tabeli na boiskach rywali zdobyła punkt więcej niż Puszcza, która zamyka ligową stawkę.
Aby marzyć o dobrym wyniku podopieczni trenera Dariusza Wójtowicza muszą uważać przede wszystkim na Dariusza Zjawińskiego. Urodzony 19 sierpnia 1986 roku zawodnik zdobył w 15 meczach 11 goli co plasuje go na pierwszym miejscu wśród wszystkich ligowych strzelców. Drugim strzelcem zespołu jest pomocnik Grzegorz Piesio, który 6 razy trafiał do bramki rywali.

Rafał Leszczyński, zawodnik który zapracował sobie na uznanie selekcjonera naszej kadry nie jest jedynym piłkarzem w ekipie naszych dzisiejszych rywali, który miał okazję spędzić na boisku wszystkie minuty obecnie trwającego sezony. Od pierwszej do ostatniej minuty w każdym spotkaniu wystąpił również Piotr Klepczarek. Drużyna Dolcanu to zespół w którym rzadko dochodzi do gruntownych roszad w składzie. Świadczy o tym fakt, że barierę 1000 minut w I lidze przekroczyło już 8 zawodników. Dla porównania w naszym zespole tylko czterech piłkarzy spędziło aż tyle czasu w walce o punkty.

Kiedy najczęściej Dolcan trafia do siatki rywali, a kiedy koncentracja zespołu spada i pozwala na pokonanie Leszczyńskiego?

Otóż zawodnicy z Ząbek najwięcej bramek w ostatnich 15 minutach spotkania. Pomiędzy 76 a 90 minutą meczu zawodnicy Dolcanu zdobyli aż 8 goli. 6 bramek potrafili również zdobyć w drugim kwadransie gry. Kiedy najlepiej ukłuć Dolcan? Statystycznie najwięcej bramek piłkarze z Ząbek tracą w między 31 a 45 minutą spotkania. W tym czasie trafili dotychczas raz do bramki rywala, a stracili aż 6 bramek! Do ciekawa statystyka bowiem w tym samym okresie meczy Puszcza zdobywa…najwięcej goli.

Czy sytuacja znów się powtórzy? Nie mamy nic przeciwko temu!

 

/MB/