Z Resovią w PP

Trzecioligowa Resovia Rzeszów będzie naszym rywalem w rundzie wstępnej Pucharu Polski.

Dziś w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej rozlosowano pary dwóch pierwszych rund szczebrane centralnego Pucharu Polski.

Los skojarzył nasz zespół z Resovią Rzeszów. Mecz na wyjeździe rozegramy 18 lub 19 lipca. W kolejnej rundzie spotkamy sie z lepszym z pary zwycięzca rozgrywek wojewódzkich Łódzkiego ZPN – Widzew Łódź.

Gospodarzami meczów rundy wstępnej Pucharu Polski są zdobywcy Pucharu Polski na szczeblu ZPN. W przypadku meczów z udziałem pozostałych drużyn gospodarzami są zespoły występujące w niższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2015/16. W przypadku meczów z udziałem drużyn uczestniczących w sezonie 2015/16 w rozgrywkach tej samej klasy gospodarzami meczów będą zespoły, które podczas losowania par rundy wstępnej zostały wylosowane jako pierwsze.

Gospodarzami meczów I rundy Pucharu Polski są zdobywcy Pucharu Polski na szczeblu ZPN. W przypadku meczów z udziałem pozostałych drużyn gospodarzami są zespoły występujące w niższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2015/16. W przypadku meczów z udziałem drużyn uczestniczących w sezonie 2015/16 w rozgrywkach tej samej klasy gospodarza wyłoni losowanie przeprowadzone przez Departament Rozgrywek Krajowych PZPN po rozegraniu meczów rundy wstępnej.

Losowanie pozostałych rund Pucharu Polski odbędzie się 23 lipca.

/mb/