Zabójcza końcówka

Piłkarze Puszczy Niepołomice w meczu siódmej kolejki II ligi pokonali w Limanovię Limanowa 2-1. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Łukasz Nowak i Zbigniew Zakrzewski.

Spotkanie w Limanowej rozegrały drużyny, które wyniki w ostatnich meczach chciały jak najszybciej odpokutować.

Puszcza w ostatnich trzech potyczkach ligowych zdobyła zaledwie punkt po remisie w Legionowie, by w kolejnych dwóch meczach ulec Okocimskiemu Brzesko Błękitnym Stargard Szczeciński. Limanovia do spotkania przystępowała po trzech porażkach z rzędu.

Trener Wójtowicz zaskoczył zestawieniem wyjściowej kadry, bowiem zdecydował się na roszadę w bramce Puszczy. Andrzeja Sobieszczyka zastąpił młodzieżowiec Marcin Staniszewski. Dodatkowo od początku spotkania szansę występu otrzymał Paweł Strózik.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy mogli wyjść na prowadzenie już w czwartej minucie meczu. Waksundzki minął właściwie ostatniego zawodnika przed naszą bramką, ale oddał na tyle nieskuteczny strzał, że piłkę z pustej bramki wybił Witold Cichy. Kilka chwil później odpowiedziała Puszcza. Po dwójkowej akcji Kiełtyki z Uwakwe, zawodnik z Nigerii uderzył sprzed pola karnego, ale świetnie jego strzał obronił Sotnicki.

Kolejne minuty to budowana konsekwetnie przewaga naszego zespołu. Jej pięknym udokumentowaniem mogła być bramka w 18 minucie, kiedy to potężnie z dystansu uderzył Witold Cichy. Niestety po strzale z 25 metrów prawego obrońcy Puszczy piłka trafiła w poprzeczkę.

W 34 minucie bardzo groźnej kontuzji nabawił się grający w drużynie Limanovii Mateusz Wilk. Cierpiącego na boisku zawodnika odwieziono karetką do szpitala.

Kilka chwil później uaktywnił się Zbigniew Zakrzewski. W ciągu kilkudziesięciu sekund „Zaki”dwukrotnie strzałem głową próbował zaskoczyć Sotnickiego, który jednak w obu przypadkach dobrze interweniował. Do przerwy choć Puszcza przeważała, to jednak nie potrafiła udokumentować swojego panowania na boisku bramką.

Druga połowa zaczełą się od lepszej gry Limanovii, która częściej i śmielej wędrowała z piłką w okolice pola karnego Puszczy. Piłkarze z Niepołomic starali się jednak kontratakować, a aktywność w ofensywie przejawiali przede wszystkim Kiełtyka i Uwakwe.

Po upływie 64 minut gry to jednak Limanovia wyszła na prowadzenie. Niepewnie wybijana piłka w naszym polu karnym spadła pod nogi Chmiesta, który uderzył mocno pod porzeczkę z 10 metrów nie dając żadnych szans na skuteczną interwencję Staniszewskiemu. Debiutujący w lidze bramkarz był bezradny.

Gol na kilka chwil podciął skrzydła naszym zawodnikom, a pobudził gospodarzy który z minuty na minutę prezentowali się coraz lepiej. W 69 minucie spotkania trener Wójtowicz przeprowadził świetna jak się okazało zmianę. Longinusa Uwakwe zmienił Łukasz Nowak.

W 78 minucie meczu to jednak Limanovia powinna prowadzić 2-0. Skiba świetnie wymanewrował naszych graczy w defensywie, jednak będąc w dobrej pozycji choć uderzył bardzo mocno, to piłka minęła światło bramki. W odpowiedzi kilka minut później Łukasz Nowak doprowadził do wyrównania w spób dla siebie dirmowy. Potężna bomba wpadła do siatki nim bramkarz Limanovii zdążył zainterweniować.

Puszcza poszła za ciosem. Najpierw w 86 minucie niecelnie po dośrodkowaniu Madejskiego uderzał Napierała. Gospodarze zepchnięci we własne pole karne starali się jeszcze rozpaczliwie bronić, ale skapitulowali w 93 minucie meczu. Piłka zagrana przez Gawęckiego trafiła w polu karnym do Zakrzewskiego, a napastnik Puszczy pokazał co znaczą lata gry w polskiej Ekstraklasie. Świetne przyjęcie i mocny strzał z kilku metrów spowodowały, że po nerwowym spotkaniu niepołomiczanie przełamali passę dwóch kolejnych porażek.

Trzy punkty zdobyte po trudnym meczu pozwalają złapać kontakt z ligową czołówką. Oby tak dalej!

Limanovia Limanowa – PUSZCZA NIEPOŁOMICE  1-2 (0-0)

64′ 1-0 Marcin Chmiest, 82′ 1-1 Łukasz Nowak, 90 1-2 Zbigniew Zakrzewski

Skład Limanovii: 1. Waldemar Sotnicki, 24. Damian Majcher, 18. Maciej Mysiak, 16. Paweł Czajka, 4. Matusz Niechciał (ż), 11. Rafał Waksmundzki (46′ 6. Dariusz Zawadzki), 5. Łukasz Pietras, 25. Mateusz Wilk (35′ 7. Józef Piwowarczyk), 19. Rafał Komorek, 8. Artur Skiba kpt., 9. Marcin Chmiest (84′ 17. Krzysztof Kozieł)

Skład Puszczy: 12. Marcin Staniszewski, 3. Adrian Napierała kpt., 15. Marcin Biernat (ż), 20. Michał Mikołajczyk, 21. Witold Cichy, 17. Dariusz Gawęcki, 2. Paweł Strózik (84′ 18. Damian Lepiarz), 27. Piotr Madejski, 8. Longinus Ifeanyi Uwakwe (69′ 10. Łukasz Nowak), 69. Michał Kiełtyka (76′ 88. Wojciech Przybył), 13. Zbigniew Zakrzewski