Zabrakło szczęścia

Po raz pierwszy od dłuższego czasu nasi piłkarze mogli zagrać przy wsparciu trybun. Kibice zobaczyli 5 bramek, niestety gole Czarnego i Wyjadłowskiego nie wystarczyły do zdobycia choćby jednego punktu.

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili goście, po dośrodkowaniu w nasze pole karne w starciu z naszym zawodnikiem padł jeden z piłkarzy ŁKS-u, ale sędzia nakazał grać dalej. Chwilę później piłka obiła poprzeczkę po dośrodkowaniu Rakoczego. Potem żadna ze stron nie potrafiła przejąć inicjatywy, a na boisku co chwilę musiał interweniować sędzia. Na groźną akcję naszego zespołu musieliśmy czekać do 21. minuty. W polu karnym podanie otrzymał Rakoczy, przyjął ze zwodem i od razu zagrał do Radionova. Żenia uderzył bez zastanowienia, ale po drodze piłkę zablokował defensor gości. W 31. minucie swoją szansę miał Cichoń, który kapitalnie złożył się do strzału szczupakiem. Piłka po nodze obrońcy ŁKS-u o milimetry minęła słupek! Wreszcie w 34. minucie po rzucie rożnym Michał Czarny wyskoczył najwyżej i mocnym strzałem głową pokonał bramkarza gości! W 37. minucie bliski wyrównania był Pirulo, ale świetnie spisał się Mateusz Górski.

Druga połowa zaczęła się dla nas fatalnie, bo już w pierwszej akcji do naszej bramki trafił Ricardinho. Mogliśmy odpowiedzieć parę minut później. Cichoń świetnie wypatrzył w polu karnym Radionova. Nasz napastnik najpierw został zablokowany, a jego dobitkę z bramki wybił jeden z zawodników ŁKS-u. W kolejnej akcji znów bliski gola był Radionov, tym razem piłkę nad poprzeczką przerzucił Arndt. Co nie udało się Żubrom, udało się łodzianom. Gola na 1:2 strzelił wprowadzony chwilę wcześniej Sekulski. W kolejnej akcji wyrównaliśmy stan meczu. Kapitalnym strzałem popisał się wprowadzony kilka minut wcześniej Wyjadłowski! Niestety nasza radość nie trwała długo, bo gola na 2:3 strzelił Wolski.

Do końca spotkania Puszczy nie udało się już zagrozić poważnie bramce ŁKS-u i to goście zgarnęli pełną pulę.

Puszcza Niepołomice – ŁKS Łódź (1:0)

1:0 Czarny 34′

1:1 Ricardinho 47′

1:2 Sekulski 68′

2:2 Wyjadłowski 70′

2:3 Wolski 72′

Żółte kartki: Uwakwe – Wolski, Moros Gracia. Sajdak, Marciniak.

ŁKS: 99. Dawid Arndt – 4. Carlos Moros Gracia, 5. Maciej Dąbrowski (kpt), 6. Maciej Wolski, 10. Antonio Dominguez (59′ 22. Łukasz Sekulski), 11. Tomasz Nawotka, 19. Michał Trąbka, 20. Jose Antonio Ruiz Lopez, 21. Ricardo Cavalcante Mendes (81′ 42. Dragoljub Srnić), 26. Przemysław Sajdak, 88. Adam Marciniak.

Puszcza: 99. Mateusz Górski – 3. Michał Czarny, 6. Marcel Pięczek, 8. Longinus Uwakwe (90′ 15. Jakub Belski) , 13. Ievgen Radionov (65′ 21. Szymon Kobusiński), 17. Kacper Cichoń, 20. Karol Knap (88′ 16. Kacper Stokłosa), 24. Michał Rakoczy (88′ 27. Daniel Wolak), 28. Michał Mikołajczyk (kpt), 30. Ivan Hladik, 50. Tomasz Mucha (65′ 44. Mateusz Wyjadłowski).