Zaczynamy rewanże

Odra Opole będzie ostatnim rywalem Żubrów na Stadionie Miejskim w Niepołomicach w 2019 roku. Mecz w piątek, 22 listopada o godzinie 18.00.

Sierpniowy wyjazd do Opola zdecydowanie możemy zaliczyć do udanych. Właśnie tam rozpoczęła się znakomita seria naszych piłkarzy w delegacjach, podczas których tylko zawodnicy liderującej Warty częściej mieli okazję świętować po wygranej. Jedyną bramkę zdobył wówczas Jose Embalo.

Zupełnie odwrotnie nasza drużyna prezentowała się przy K2. Wszyscy zdają sobie sprawę, że jedno zwycięstwo w 9 domowych spotkaniach i aż 7 porażek to wynik zdecydowanie poniżej oczekiwań.

O ile zdobycie 19 punktów w 17 meczach daje Puszczy aktualnie 14 miejsce w tabeli i jest wynikiem, który musi zmobilizować do walki o jak największą zdobyć punktową w najbliższych trzech meczach, to sytuacja naszych najbliższy rywali jest aktualnie najtrudniejsza w całej lidze.

Odra, która również ma do rozegrania spotkanie zaległe zdobyła póki co ledwie 13 oczek. Co więcej wyjazdowy bilans naszych rywali jest odzwierciedleniem postawy Puszczy u siebie. To oznacza, że piątkowy mecz należy odbierać w kategorii meczu na przełamanie.

Dobrą wiadomością jest  dostępność większości piłkarzy Puszczy. Sztab szkoleniowy nie będzie mógł skorzystać jutro wyłącznie z Aleksandra Drobota. Do zajęć z drużyną wrócili także obaj bramkarze, którzy w ostatnich dniach mieli okazję zaprezentować się z orzełkiem na piersi.

Dodatkowo będzie to mecz dwóch zespołów, które w trwających rozgrywkach zdobyli najmniejszą liczbę bramek. Odra ma na koncie 11 trafień, a Puszcza 12.

O tym jak niebezpieczne może być zbyt wczesne dopisanie punktów myśląc o rywalizacji z ostatnią drużyną w lidze przekonały się zespoły Stali Mielec czy nie tak dawno, bo już w listopadzie zawodnicy Bruk-Bet Termalicy Nieciecza.

Fortuna wyżej w nadchodzącym spotkaniu stawia szanse Żubrów. Kurs na domowe zwycięstwo Puszczy kończące rywalizację przy K2 w 2019 roku wynosi 2.5. Jeśli naszej drużynie uda się otworzyć wynik spotkania nasza stawka w przypadku takiego zdarzenia zostanie pomnożona przez 1.9.

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

Mecz poprowadzi Jacek Małyszek z Lublina. Pierwszy gwizdek usłyszymy przy K2 o godzinie 18.00 Mamy nadzieję, że niespełna dwie godziny później wspólnie będziemy mogli przed zimą pożegnać K2 zwycięstwem!