Zadecydowała czerwona kartka

Puszcza Niepołomice przegrała przy Kusocińskiego 0-3 z Wisłą Płock w meczu 24 kolejki piłkarskiej I ligi. Bramki dla gości strzelali Krzysztof Janus i Paweł Magdoń.

Spotkanie lepiej zaczęli zawodnicy gospodarzy, którzy do feralnej czerwonej kartki starali się prowadzić grę. Niestety sytuacja diametralnie odwróciła się w 35 minucie meczu.

Mający już żółtą kartkę na koncie Damian Szymonik zaatakował wślizgiem piłkę i Jacka Góralskiego. Choć obrońca trafił w piłkę, prowadzący zawodu Sebastian Jarzębak postanowił po raz drugi ukarać prawego obrońcę Puszczy. Kilka minut później zmiana Marcina Biernata, który wszedł za Marcela Kotwicę sugerowała, że puszcza nadal będzie starała się grać w piłkę a nie tylko murować dostęp do bramki strzeżonej tym razem przez Krystiana Stępniowskiego.

Bramkarz, który wskoczył do bramki po raz pierwszy w tej rundzie po raz pierwszy skapitulował w 58 minucie, kiedy to został pokonany przez Krzysztofa Janusa, który udanie zakończył indywidualną akcję po prawej stronie boiska. Po golu piłkarze z Niepołomic podłamali się na moment, co skrzętnie wykorzystali goście kilka minut później. Po dośrodkowaniu Burkhradta do piłki dopadł Magdoń i podwyższył prowadzenie.

W końcówce starający się o strzelenie choćby honorowego gola piłkarze Puszczy chcąc nie chcąc byli narażeni na kolejne kontry piłkarzy z Płocka. W jednej z ostatnich akcji meczu Janus wpisał się na listę strzelców po raz drugi ustalając wynik meczu na 3-0.

Puszcza Niepołomice 0-3 Wisła Płock

Krzysztof Janus 58, 90, Paweł Magdoń 64

Puszcza: 1. Krystian Stępniowski – 4. Damian Szymonik, 3. Wallace, 19. Tomasz Wełna, 16. Petar Borovićanin (63, 11. Paweł Moskwik) – 21. Mateusz Cholewiak, 5. Marcel Kotwica (44, 15. Marcin Biernat), 2. Paweł Strózik, 10. Łukasz Nowak, 13. Bartosz Biel (72, 18. Michał Kiełtyka) – 14. Jacek Magdziński.

Wisła: 93. Daniel Szczepankiewicz – 20. Cezary Stefańczyk, 23. Paweł Magdoń, 14. Marko Radić, 24. Kamil Hempel (89, 16. Fabian Hiszpański) – 7. Krzysztof Janus, 4. Jacek Góralski, 25. Filip Burkhardt, 11. Marcin Krzywicki, 8. Paweł Kaczmarek (79, 22. Łukasz Kacprzycki) – 9. Łukasz Sekulski (66, 6. Albert Taar).

żółte kartki: Szymonik – Hempel.
czerwona kartka: Damian Szymonik (35. minuta, Puszcza, za dwie żółte).