Zapomnieć o Częstochowie

W sobotę 22 kwietnia w meczu 27. kolejki II ligi Puszcza Niepołomice zmierzy się na własnym terenie z ostatnią drużyną ligi, Polonią Bytom. 

Po porażce w Częstochowie piłkarze Puszczy Niepołomice mają szansę powrócić na zwycięski szlak, bowiem są faworytami w starciu z przyjezdnymi z Bytomia.

Osiem punktów, aż tyle straciła Polonia Bytom przez problemy finansowe ze swojego ligowego dorobku. Gdyby dopisać tą stratę do konta naszych rywali, Polonia zajmowałaby 14 miejsce w tabeli i choć byłaby wciąż uwikłana w walkę o utrzymanie, to jednak sytuacja byłaby zgoła odmienna.

Tymczasem Polonia zajmuje ostatnie miejsce w lidze z dorobkiem 19 oczek i traci aż 7 do bezpiecznego 14 miejsca. Każda kolejna porażka przybliża naszych dzisiejszych rywali do degradacji, więc możemy być pewni, że goście zrobią dziś wszystko by dopisać coś do swojego dorobku punktowego.

Tydzień temu właśnie na Polonii Bytom przełamał się Radomiak. który już z nowym trenerem Robertem Podolińskim zdołał wygrać w Bytomiu aż 0-3. Wcześniej Polonia również do zera przegrała z Siarką Tarnobrzeg.

Ostatnie punkty goście zdobyli 31 marca w domowym starciu z ROW-em Rybnik, wygrywając tamto spotkanie 2-0. Na wyjeździe Polonia wygrała po raz ostatni 11 marca, kiedy to na trudnym terenie w Bełchatowie trzy punkty dał przyjezdnym Kamil Włodyka.

W składzie gości jest dwóch byłych piłkarzy Puszczy Niepołomice. To Krzysztof Zaremba i Daniel Barbus.

Obaj zawodnicy są w Bytomiu piłkarzami wyjściowego składu i najprawdopodobniej obu zobaczymy jutro od pierwszej minuty.

Kibice Polonii Bytom(których ponad setka zawita do Niepołomic) nie wspominają dobrze ostatnich przyjazdów naszej drużyny na ich teren. W tym sezonie w meczu pojechaliśmy do Bytomia we wrześniu, gdzie wygraliśmy 2-1. W tamtym meczu goniliśmy jednak wynik, przegrywając 0-1. Wprowadzeni w drugiej połowie Uwakwe i Radziemski odwrócili losy rywalizacji, a Dominik bramkę dającą komplet punktów zdobył w już w doliczonym czasie gry.

Podobna sytuacja miała miejsce rok wcześniej. Wówczas wygraliśmy w Bytomiu aż 5-4, a decydującą bramkę w 89 minucie meczu zdobył wtedy Adrian Gębalski. W Niepołomicach w ubiegłym sezonie również okazaliśmy się lepsi od Polonii zwyciężając aż 3-0. Taki wynik powtórzony dziś byłby znakomitym powrotem na zwycięską ścieżkę!

Bilety na mecz dostępne będzie można nabyć w dniu meczu na 2 godziny przed pierwszym gwizdkiem sędziego w kasie biletowej przed stadionem.

Puszcza Niepołomice – Polonia Bytom
27. kolejka II ligi
Stadion Miejski w Niepołomicach
sobota 22 kwietnia, 15:00