Zapowiedź 18. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Po dłuższej przerwie, związanej z ubiegłotygodniowym przerwaniem meczu Żubrów, nasi zawodnicy wracają na ligowe boiska! Wraz z nimi zaś 17 innych zespołów PKO BP Ekstraklasy. Sprawdźmy, co czeka nas w terminarzu kolejnej serii gier na najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce.

Całą kolejkę rozpoczniemy na Górnym Śląsku, gdzie sentymentalny mecz rozegra szkoleniowiec Zagłębia Lubin, Waldemar Fornalik. Były trener reprezentacji Polski wróci do Chorzowa, gdzie przez lata z sukcesami prowadził Ruch. W piątkowy wieczór do Szczecina uda się również poznańska Warta.

Pierwszy sobotni gwizdek wybrzmi o 15:00. Wówczas o kolejne ważne punkty zagra Radomiak, którego nowy szkoleniowiec – Maciej Kędziorek – przed tygodniem zaliczył bardzo udany debiut w Ekstraklasie. Następnie do Krakowa uda się Stal Mielec, a wieczór zamknie mecz lidera z Wrocławia. Podopieczni trenera Magiery podejmą kielecką Koronę.

W niedzielę granie rozpoczniemy już o 12:30. Wówczas na boisku w Poznaniu swój mecz rozpocznie nasz niedawny rywal, Piast Gliwice. Następnie do gry wkroczą dwa zespoły, reprezentujące Polskę w europejskich pucharach – obydwa na wyjazdach. Legia zagra z Łódzkim Klubem Sportowym, zaś Raków Częstochowa w Białymstoku.

Kolejkę w poniedziałek zamknie spotkanie, które interesuje nas najbardziej. Żubry powracają na stadion przy ul. Józefa Kałuży w Krakowie, by zagrać o kolejne punkty z łódzkim Widzewem. Pierwszy gwizdek już o 19:00 – musisz tam być!

Prezentujemy szczegółowy terminarz 17. kolejki PKO BP Ekstraklasy:

8 grudnia (piątek):

Ruch Chorzów – Zagłębie Lubin, godz. 18:00
Pogoń Szczecin – Warta Poznań, godz. 20:30

9 grudnia (sobota):

Radomiak Radom – Górnik Zabrze, godz. 15:00
Cracovia – Stal Mielec, godz. 17:30
Śląsk Wrocław – Korona Kielce, godz. 20:00

10 grudnia (niedziela):

Lech Poznań – Piast Gliwice, godz. 12:30
ŁKS Łódź – Legia Warszawa, godz. 15:00
Jagiellonia Białystok – Raków Częstochowa, godz. 17:30

11 grudnia (poniedziałek):

Puszcza Niepołomice – Widzew Łódź, godz. 19:00 #NaStadionie przy ul. Józefa Kałuży 1 w Krakowie