Zapowiedź 20. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Od meczu Żubrów w Mielcu już jutro rozpocznie się runda wiosenna w PKO BP Ekstraklasie. Jakie inne spotkania czekają nas w terminarzu pierwszej kolejki 2024 roku? Przyjrzyjmy się zestawieniu spotkań na nadchodzący weekend.

Po naszym meczu ze Stalą akcja przeniesie się do Chorzowa. W meczu z dużym walorem historycznym, przy wypełnionym Stadionie Śląskim zmierzą się ze sobą Ruch i Legia. Dla obydwu drużyn to istotny punkt terminarza. Gospodarze muszą od początku punktować, by walczyć o utrzymanie – goście zaś ścigają czołówkę.

Na sobotę zaplanowano trzy spotkania. Ligowy dzień rozpocznie się w Krakowie, gdzie Cracovia zagra swój pierwszy mecz pod rządami nowego prezesa. Rywalem Pasów będzie Radomiak. O 17:30 rozegrane zostaną górnośląskie derby między Piastem Gliwice i Górnikiem Zabrze. Wieczorem o pierwsze punkty pod wodzą Mariusza Rumaka w jego drugiej kadencji trenerskiej powalczy Lech Poznań. Zespół z Wielkopolski zmierzy się z Zagłębiem Lubin.

Kolejnego dnia do akcji wkroczą kolejne zespoły z ligowej czołówki. Na wyjazd do Grodziska Wielkopolskiego uda się Raków Częstochowa. Wicelider z Białegostoku zagra w Łodzi z Widzewem, a w hicie całej kolejki lider – Śląsk Wrocław – podejmie u siebie Pogoń Szczecin.

Kolejkę zamknie poniedziałkowe spotkanie Korony Kielce z Łódzkim Klubem Sportowym. Obydwa zespoły witają wiosnę w strefie zagrożonej relegacją – tym istotniejsze będzie dla nich punktowanie od samego początku.

Prezentujemy szczegółowy terminarz 20. kolejki PKO BP Ekstraklasy:

9 lutego (piątek):

Stal Mielec – Puszcza Niepołomice, godz. 18:00
Ruch Chorzów – Legia Warszawa, godz. 20:30

10 lutego (sobota):

Cracovia – Radomiak Radom, godz. 15:00
Piast Gliwice – Górnik Zabrze, godz. 17:30
Lech Poznań – Zagłębie Lubin, godz. 20:00

11 lutego (niedziela):

Warta Poznań – Raków Częstochowa, godz. 12:30
Widzew Łódź – Jagiellonia Białystok, godz. 15:00
Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin, godz. 17:30

12 lutego (poniedziałek):

Korona Kielce – ŁKS Łódź, godz. 19:00