Zapowiedź 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Liga wkracza na ostatnią prostą sezonu – przed nami już tylko nieco miesiąc do zamknięcia rozgrywek 2023/24. Przyjrzyjmy się szczegółowej rozpisce najbliższej, 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Grę w tej serii rozpoczniemy w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie rozegrany zostanie kluczowy mecz dla układu zespołów na dole tabeli. Zarówno Warta Poznań, jak i jej rywal – Korona Kielce – walczą o utrzymanie. Zwycięzca dziś zyska bardzo ważną przewagę przed ostatnimi spotkaniami. Następnie faworyzowana Pogoń Szczecin podejmie naszego ostatniego rywala, Ruch Chorzów.

W sobotę jeszcze przed meczem Żubrów rozegrane zostanie spotkanie w Mielcu. Dwa zespoły ulokowane w środku ligowej tabeli, Stal i Widzew, zagrają o zbliżenie się do szerokiej ligowej czołówki. Tuż po tym meczu czekają nas wielkie emocje z udziałem Puszczy! Do Krakowa przyjeżdża walczący o mistrzostwo Polski Lech Poznań. Przed nami trudny mecz, w którym zdobycz punktowa będzie szczególnie ważna. Nie może się obejść bez Twojego wsparcia! Bilety na spotkanie z Lechem wciąż dostępne w sprzedaży, online kupisz je [W TYM MIEJSCU]. Dzień zakończy szlagierowe starcie aktualnego mistrza i wicemistrza Polski – Rakowa Częstochowa z Legią Warszawa.

Kolejny dzień będzie momentem ważnych rozstrzygnięć w czołówce ligi. Nim jednak swoje mecze zagrają lider i wicelider rozgrywek, akcja przeniesie się na doły stawki – walczący o utrzymanie ŁKS rozpocznie niedzielę od starcia z Radomiakiem. Następnie zatrzymać Jagiellonię Białystok spróbuje Cracovia, która w ostatnich dniach zmieniła trenera. Weekend zamknie mecz Górnika Zabrze z wiceliderem, Śląskiem Wrocław.

Ostatni mecz kolejki tradycyjnie rozegrany zostanie w poniedziałek. Tym razem będzie to spotkanie Piasta Gliwice z Zagłębiem Lubin.

Prezentujemy szczegółowy terminarz 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy:

12 kwietnia (piątek):

Warta Poznań – Korona Kielce, godz. 18:00
Pogoń Szczecin – Ruch Chorzów, godz. 20:30

13 kwietnia (sobota):

Stal Mielec – Widzew Łódź, godz. 15:00
Puszcza Niepołomice – Lech Poznań, godz. 17:30 #NaStadionie przy ul. Józefa Kałuży 1 w Krakowie
Raków Częstochowa – Legia Warszawa, godz. 20:00

14 kwietnia (niedziela):

ŁKS Łódź – Radomiak Radom, godz. 12:30
Jagiellonia Białystok – Cracovia, godz. 15:00
Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław, godz. 17:30

15 kwietnia (poniedziałek):

Piast Gliwice – Zagłębie Lubin, godz. 19:00