Zatrzeć złe wrażenie

Żubry wyjechały dziś z Niepołomic w kierunku Legnicy, gdzie jutro zmierzą się z tamtejszą Miedzią.

Za naszą drużyną trudny tydzień zakończony dwiema kolejnymi porażkami u siebie. Najpierw przy K2 triumfowała Legia Warszawa. Wicemistrz Polski w ramach pierwszej rundy Pucharu Polski wygrał w Niepołomicach 2-0. O ile tę porażkę można było jeszcze wkalkulować, tak niedzielny mecz i przegrana 3-0 z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza zdecydowanie pogorszył nastroje panujące wśród kibiców.

Na całe szczęście chwilowa niemoc Żubrów u siebie nie ma wpływu na bardzo dobre wyniki osiągane na obcych boiskach. Puszcza jest jedyną drużyną w lidze niepokonaną na obiektach rywali.  W pięciu delegacjach nasi piłkarze zdobyli dotąd 13 punktów, wygrywając cztery spotkania i w jednym remisując.

To czego Puszcza nie zaznała na wyjazdach, piłkarze Miedzi nie poczuli dotąd u siebie. Nasi piątkowi rywale zanotowali przed własną publicznością dwa zwycięstwa i dwa remisy, co oznacza, że jutro na początek 12. kolejki Fortuna 1 ligi niepokonani u siebie zmierzą się z niepokonanymi na wyjeździe.

Warto przypomnieć, że Miedź spadkowicz z Ekstraklasy w ubiegłym sezonie rywalizowała z Puszczą w rozgrywkach Pucharu Polski. Wówczas w walce o półfinał rozgrywek rywale wygrali 1-0 po bramce Forsella.

W lidze kiedy Miedź udanie finiszowała i cieszyła się z awansu do Ekstraklasy, nasi piłkarze dwukrotnie remisowali z rywalami. Co więcej w Legnicy byliśmy wówczas bardzo blisko zwycięstwa prowadząc na Stadionie im. Orła Białego w Legnicy już 2-0.

Siłą Miedzi w tym sezonie jest liczba strzelców bramek. Aż 9 piłkarzy naszego najbliższego rywala cieszyło się już w tym sezonie ze zdobytego gola.

Faworytem Fortuny w jutrzejszym spotkaniu są gospodarze. Dzięki temu wiara w zwycięstwo Puszczy może być bardzo opłacalna. Kurs na zwycięstwo Puszczy wynosi bowiem aż 5.8. Aby zobaczyć inne kursy fortuny przygotowane na jutrzejszy mecz wystarczy kliknąć tutaj.

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

Mecz w Legnicy poprowadzi Artur Aluszyk ze Szczecina. Będzie to jego trzecie spotkanie z naszą drużyną w tym sezonie. Był bowiem wygranego meczu z Chojniczanką i przegranego z Legią. Meczu Miedzi jeszcze w tym sezonie nie prowadził.

Pierwszy gwizdek spotkania otwierającego 12 serię gier w piątek 4 października o godzinie 19.00.