Zdobyć Górę

Piłkarze Puszczy Niepołomice w ramach 10 serii gier w rozgrywkach II ligi podejmą zespół Nadwiślana Góra.

Po dwóch kolejnych porażkach bez strzelonej bramki piłkarze z Niepołomic udadzą się do Góry, gdzie zmierzą się z ligowym beniaminkiem, zespołem Nadwiślana.

Dla obu zespołów będzie to niezwykle ważne spotkanie. Przed pierwszym gwizdkiem, biorąc pod uwagę zakończone już mecze 10 kolejki oba zespoły znajdują się tuż nad strefą spadkową. Puszcza jest 13, a Nadwiślan 14.

Stawką tego meczu będzie więc możliwość złapania kontaktu ze środkiem tabeli.

Nadwiślan legitymuje się bilansem 3 zwycięstw 1 remisu i aż 5 porażek. Warto jednak nadmienić, że beniaminek pierwsze mecze w roli gospodarza rozgrywał na obcych boiskach. Nasz przeciwnik pierwsze punkty zdobył w trzeciej serii gier remisując 0-0 z Energetykiem ROW Rybnik. Po tym meczu różnica między mierzącymi się jutro zespołami wynosiła 6 punktów. Pierwszą bramkę w II lidze piłkarze Nadwiślana zdobyli w spotkaniu 4 kolejki, kiedy to w Stalowej Woli ulegli Stali 2-1.

Meczem, który pomógł beniaminkowi okrzepnąć w drugoligowej rzeczywistości był wygrany bój z Górnikiem Wałbrzych. Wówczas Nadwiślan prowadzący już 2-0 pozwolił sobie wbić dwie bramki, by decydujący cios zadać w 90 minucie gry.

Do niedzielnej potyczki piłkarze Nadwiślana podejdą zbudowani zwycięstwem z Kotwicą Kołobrzeg 2-0 w ostatniej kolejce. Nasz zespół będzie chciał zapomnieć o dwóch ostatnich meczach i przerwać w końcu passę 180 minut bez bramki.

Początek meczu o godzinie 15.00.

 

/MB/