Zdobyć twierdzę Głogów!

Po przerwie spowodowanej meczami reprezentacji wracamy do rywalizacji o ligowe punkty. W 26. kolejce Fortuna 1 Ligi udamy się do oddalonego od Niepołomic o ponad 400 kilometrów Głogowa. Czy uda się wygrać na wyjeździe po raz pierwszy od 20 października? 

Nasi rywale zajmują 4 miejsce w tabeli z dorobkiem 39 punktów. Chrobry nie przegrał siedmiu kolejnych spotkań. Ostatni raz ekipa z Głogowa przegrała spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec. Było to jednak pod koniec listopada. Dzięki dobrej grze podopieczni Ivana Djurdjevicia tracą do trzeciego miejsca trzy punkty, a do drugiego cztery.

Chrobry w tym sezonie kapitalnie radzi sobie u siebie. Z 39 punktów aż 29 zdobył na własnym stadionie. Bilans spotkań w Głogowie jest imponujący i wynosi 9-2-1. Jedyna porażka, jaka przydarzyła się naszemu rywalowi miała miejsce w 8. kolejce Fortuna 1 Ligi. Komplet punktów z Głogowa wywiozła wówczas Skra Częstochowa. Mecz odbywał się jednak na bocznym boisku.

Najskuteczniejszym strzelcem ekipy z Głogowa jest Mikołaj Lebedyński. Doświadczony snajper zdobył już w tym sezonie siedem goli. Z kolei pięć dorzucił Mateusz Bochnak. Lebedyński nie poprawi jednak statystyk w niedzielę, ponieważ musi pauzować za żółte kartki.

Obie ekipy spotkają się po raz 10. Do tej pory Puszcza wygrała pięć razy, a Chrobry trzy. Jeden mecz zakończył się podziałem punktów i było to ostatnie jak do tej pory spotkanie pomiędzy Puszczą, a Chrobrym.

 

 

 

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem”.