Suwałki – ziemia niezdobyta

Wigry Suwałki będą czwartym wyjazdowym rywalem Puszczy Niepołomice. Niepokonane na terenie rywali Żubry mają apetyt na kolejne zwycięstwo.

Nasi zawodnicy są jedyną drużyną w lidze, która może się pochwalić kompletem wygranych w delegacji. Dodatkowo Żubry na wyjazdach nie straciły nawet bramki.

Najbliższym rywalem naszej drużyny będzie zespół, który w niesamowity sposób utrzymał się w poprzednim sezonie Fortuna 1 ligi. Tym razem Wigry nie chcą zapewne czekać do szalonej końcówki i liczyć na potknięcie rywala. Dlatego teraz na początku sezonu piłkarze z Suwałk starają się utrzymać dobrą formę i być w zupełnie innym miejscu tabeli.

Podopieczni Adama Fedoruka choć w tabeli są aż o osiem pozycji wyżej od naszej drużyny to jednak dystansują Puszczę tylko o jedno oczko. Wigry jak dotąd wygrały 3 spotkania, dwa zremisował i dwa przegrały. W Suwałkach gdzie dzisiaj podejmą naszą drużynę bilans Wigier to dwa zwycięstwa jeden remis i jedna porażka. Ten stadion jak dotąd pozostaje niezdobyty przez Żubry. W pięciu poprzednich próbach czy to na poziomie pierwszo- czy drugoligowym nasi zawodnicy zawsze wracali z Suwałk na tarczy. Teraz dzięki fantastycznej serii na wyjazdach liczymy na przełamanie tej passy.

Spotkanie będzie debiutem między słupkami naszej bramki Mateusza Górskiego. Piłkarz, który latem przeszedł z drużyn młodzieżowych Ajaxu Amsterdam skorzystał na powołaniu do reprezentacji Polski Karola Niemczyckiego. Co ciekawe Górski otrzymuje spory kredyt zaufania, bowiem to pierwszy przypadek kiedy nasz klub nie skorzystał z możliwości przełożenia meczu. W szerokiej kadrze po raz pierwszy znalazł się również bramkarz juniorów Puszczy Kacper Halczak. Dla 17-latka to pierwsze tego typu wyróżnienie.

Trener Tomasz Tułacz nie będzie mógł skorzystać dzisiaj z czterech zawodników. Trzech z nich Łukasz Szczepaniak, Konrad Nowak i Bartosz Żurek nie znaleźli się w autobusie z powodów zdrowotnych. Decyzją trenera w Niepołomicach pozostał także Mykyta Vochenko.

Kurs Fortuny na zwycięstwo Puszczy wynosi dziś 2.72. Jeśli Puszcza tak jak w poprzednich trzech wyjazdach również i dzisiaj wygra 0-1 to obstawiając wynik meczu nasza stawka zostanie pomnożona przez 7.4.

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

Spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 18:00 poprowadzi Jacek Małyszek z Lublina. W tym sezonie prowadził już trzy mecze Fortuna 1 ligi z których żaden nie został wygrany przez zawodników gości. W poprzednim sezonie dwukrotnie sędziował mecze Żubrów w Niepołomicach, a oba kończyły się porażką naszej drużyny.