Zróbmy to!

Pozostało jedno miejsce w półfinale Totolotek Pucharu Polski. Sprawa awansu rozstrzygnie się dzisiaj przy K2!

O 16.15 rozpoczniemy drugie w naszej historii podejście do półfinału Totolotek Pucharu Polski. W drodze po marzenia podejmiemy Miedź Legnica.

Przed nami być może najważniejsze popołudnie w 96-letniej historii naszego klubu. Mamy dzisiaj szansę znaleźć się w elitarnym gronie 4 najlepszych drużyn trwającej edycji Pucharu Tysiąca Drużyn. Na losowanie czekają już Jagiellonia Białystok, Lechia Gdańsk i Raków Częstochowa. Do tego doborowego grona dołączy Puszcza Niepołomice bądź Miedź Legnica.

Naszą przygodę z rozgrywkami rozpoczęliśmy w Paradyżu, gdzie efektownie 7-0 pokonaliśmy KS Paradyż. W 1/16 finału los skojarzył nas z drużyną KP Starogard Gdański, z którą wygraliśmy 3-1. Takim samym wynikiem zakończyło się grudniowe starcie z Wisłą Płock po którym okazało się, że o półfinał zagramy z Miedzią Legnica.

W czterech meczach z naszymi rywalami nie wygraliśmy ani razu. Bilans meczów to dwa remisy i dwa zwycięstwa Miedzi. Droga naszych przeciwników wiodła w tej edycji Totolotek Pucharu Polski przez wyjazd. Miedź wygrała kolejno w Nowym Sączu, Bełchatowie oraz we Wrocławiu.

W ostatniej kolejce ligowej oba zespoły nie przegrały. Puszcza bezbramkowo zremisowała w Bytovia 1-1, a Miedź w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy pokonała 3-2 zespół Lecha Poznań.

Ewentualne spotkanie półfinałowe zostanie rozegrane w pierwszej połowie kwietnia. Finał Totolotek Pucharu Polski na PGE Narodowym zaplanowano na 2 maja.

Pierwszy gwizdek dziś o 16.15. Kasa biletowa przed stadionem miejskim będzie czynna od 14.15.