Żubry postawiły się Góralom!

Kapitalne widowisko stworzyły ekipy Podbeskidzia i Puszczy. W Bielsku-Białej mecz zakończył się remisem 2:2, a gole dla naszej drużyny zdobyli Klec i Sitek. Tym samym Puszcza pozostaje niepokonana od wznowienia rozgrywek Fortuna 1 Ligi!

Podbeskidzie, jak przystało na lidera kapitalnie weszło w mecz, szybko przejmując inicjatywę. W 5. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Szybko wymienili piłkę Danielakiem z Jarochem, piłka trafiła w pole karne na nogę Rzuchowskiego, który bardzo ładnym strzałem pokonał Niemczyckiego. Po straconej bramce szybko próbowaliśmy zaatakować, ale dobrze bronili defensorzy Podbeskidzia.

W 24. minucie gospodarze mogli prowadzić 2:0, jednak strzał Komora przeleciał nad poprzeczką. Chwilę później mogliśmy cieszyć się z wyrównania. Z lewej strony w pole karne zagrał Sitek, Klec urwał się rywalom i precyzyjnym strzałem doprowadził do remisu.

W kolejnych minutach mecz się wyrównał. W 35. minucie bliscy gola byli gospodarzem, na szczęście dla nas z główki pomylił się Laskowski. W 41. minucie Żubry wyszły na prowadzenie. Z rzutu wolnego zagrał Mikołajczyk, piłkę zgrał Cikos, a z powietrza kapitalnie uderzył Sitek i dał nam prowadzenie 2:1!

Ledwo rozpoczęła się druga połowa, a naszego golkipera z dystansu sprawdził Figiel. Podbeskidzie od początku przeważało, ale nie potrafiło zagrozić bramce strzeżonej przez Niemczyckiego. Bardzo groźnie pod naszą bramką zrobiło w 80. minucie. Po rzucie różnym piłka spadła na 20 metr pod nogi Sopoćki, który spudłował. Chwilę później ten sam zawodnik jednak się już nie pomylił i kapitalnym uderzeniem zza pola karnego wyrównał losy meczu. Po strzeleniu gola TSP zaatakowało naszą bramkę, a najlepszą okazję miał Biliński. Po uderzeniu Roginicia piłkę zdołał odbić Niemczycki, a Biliński minął się z futbolówką. Więcej okazji już nie zobaczyliśmy i mecz zakończył się remisem 2:2!

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Puszcza Niepołomice 2-2 (1-2)

1:0 Rzuchowski 5′