Efektowne przełamanie

Piłkarze Puszczy Niepołomice wygrali pierwsze spotkanie w 2019 roku pokonując przed własną publicznością Chrobrego Głogów 3-0. Bramki dla Żurów strzelali: Piotr Stawarczyk, Marcin Orłowski i Łukasz Szczepaniak.

Zespół przystępował do pojedynku z Chrobrym po 450 minutach ligowej gry bez strzelonej bramki. W tym czasie zanotowaliśmy 3 porażki i dwa bezbramkowe remisy. W 13 minucie gry z Chrobrym o tej serii mogliśmy w końcu zapomnieć. Michał Mikołajczyk wyprzedził w polu karnym rywala, który próbował wślizgiem wyłuskać piłkę i arbiter wskazał na 11 metr.

Do piłki podszedł etatowy wykonawcza rzutów karnych w naszej drużynie, Piotr Stawarczyk i zupełnie zmylił Abramowicza wyprowadzając naszą drużynę na prowadzenie 1-0. Po strzelonej bramce spotkanie zdecydowanie nabrało rumieńców.

W 26 minucie świetnie na swojej lewej stronie poklepali goście, a w rezultacie Drewniak przez nikogo nie atakowany wpadł w nasze pole karne, tam podaniem szukał jeszcze Machaja, ale Wiktor Żytek był szybszy i zdecydowanym wejściem oddalił niebezpieczeństwo.

W odpowiedzi Bąk przejął piłkę po niefrasobliwym zagraniu Drewniaka i rozpoczął składną akcję naszej drużyny. Piłka wędrowała pomiędzy kolejnymi zawodnikami naszej drużyny, aż w końcu Mateusz Bartków dośrodkował na głowę Konrada Nowaka. Pomocnik Puszczy pomylił się nieznacznie.

Chwilę później celny strzał z obrębu pola karnego oddał Marcin Stefanik, ale uderzenie było zbyt lekkie i Abramowicz w porę zdołał zainterweniować.

W końcówce pierwszej połowy dwukrotnie zaskoczyć Miłosza Mleczkę chciał Mateusz Machaj, ale jego uderzenia z rzutów wolnym nie sprawiały większych kłopotów naszemu bramkarzowi.

Żubry miały jeszcze okazję by do szatni schodzić z dwubramkowym prowadzeniem. Z ostrego kąta uderzał Stefanik, ale piłka po jego zagraniu minimalnie chybiła obok celu.

Po zmianie stron Chrobry starał się szybko doprowadzić do wyrównania, ale nasza defensywa w kluczowych momentach zabierała piłkę rywalom. W 65 minucie meczu po błędzie Piotra Stawarczyka, który zagarnął piłkę ręką, Machaj znów próbował uderzenia z 20 metrów, ale i tym razem Miłosz Mleczko nie był nawet zmuszony do interwencji.

Dwie minuty później Konrad Nowak mógł zagrać do niepilnowanego w polu karnym Szczepaniaka, ale obrońcy gości w porę wyczuli intencję naszego zawodnika i przejęli podanie. Chwilę później Żubry znalazły jednak drogę do bramki Chrobrego.

Wiktor Żytek zabrał piłkę rywalowi, z którą popędził Jakub Bąk i zewnętrzną częścią prawej stopy dograł do Orłowskiego. Napastnik Puszczy uderzył w najlepszy możliwy sposób, płasko w długi róg i podwyższył nasze prowadzenie.

Chwilę później arbiter podyktował drugi rzut karny. Po akcji Bąka ze Nowakiem, ten pierwszy zdecydował się na strzał, który ręką zatrzymał Michalec. Obrońca gości został napomniany żółtą kartką, a do piłki tym razem podszedł były zawodnik Chrobrego Łukasz Szczepaniak. Drugi rzut karny w tym spotkaniu został bezbłędnie wykorzystany.

W końcówce meczu po wejściu Przemysława Sajdaka znów zrobiło się gorąco pod bramką Chrobrego. Najpierw Sajdak ruszył z piłką od środka boiska i pod polem karnym rywala podał do Orłowskiego, ten wrzucił do idealnie ustawionego Szczepaniaka, który przyjął piłkę i uderzył z woleja. W uderzenie włożył jednak za dużo siły i piłka poszybowała nad bramką. Chwilę później z 12 metrów strzelał Bąk i do pięknego gola zabrakło kilku centymetrów.

W samej końcówce meczu debiut w pierwszej drużynie Puszczy zanotował Szymon Gwiazda, który miał nawet okazję do uderzenia z kilkunastu metrów, ale chybił celu. W doliczonym czasie gry dwukrotnie bardzo dobrze pokazał się jeszcze Przemysław Sajdak czym wzbudził aplauz na trybunach, a chwilę później arbiter zakończył mecz.

29 marca 2019, 18:00 – Niepołomice (Stadion Miejski)
Puszcza Niepołomice 3-0 Chrobry Głogów
Piotr Stawarczyk 13 (k), Marcin Orłowski 71, Łukasz Szczepaniak 76 (k)

Puszcza: 99. Miłosz Mleczko – 27. Mateusz Bartków, 23. Piotr Stawarczyk, 5. Konrad Stępień, 28. Michał Mikołajczyk – 2. Łukasz Szczepaniak, 11. Marcin Stefanik (78, 7. Marcel Kotwica), 25. Wiktor Żytek, 20. Konrad Nowak (84, 16. Przemysław Sajdak), 9. Jakub Bąk (87, 4. Szymon Gwiazda) – 19. Marcin Orłowski.

Chrobry: 1. Mateusz Abramowicz – 6. Jarosław Ratajczak, 32. Przemysław Stolc, 3. Michał Michalec, 33. Kamil Pestka – 9. Bartosz Machaj (54, 25. Jakub Bach), 16. Robert Mandrysz (66, 26. Konrad Kaczmarek), 8. Szymon Drewniak, 89. Mateusz Machaj, 10. Łukasz Zejdler (66, 15. Szymon Nowicki) – 11. Mikołaj Lebedyński.

żółte kartki: Orłowski, Nowak, Stawarczyk, Stefanik – Mandrysz, Stolc, Drewniak, Michalec.

sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).