Energetyk w liczbach

14 września w Katowicach Energetyk ROW Rybnik zanotował ostatnią ligową porażkę. W ostatnich sześciu meczach nasi sobotni rywale zawsze punktowali. Czy Puszcza przerwie tą serię?

Zawodnicy Puszczy, przegrywając trzy ostatnie spotkania znacznie pogorszyli nastroje panujące w zespole oraz wśród kibiców. Pojadą do Rybnika ze świadomością, mierzenia się z zespołem, który choć nie zdobył oszałamiającej liczby punktów to jednak konsekwentnie nie przegrywa. Co więcej nasz sobotni rywal przegrał najmniej spotkań w całej lidze!

Statystyki Energetyka ROW Rybnik:
– zwycięstwa: 2
– remisy: 10
– porażki: 2

Tylko wspomniany powyżej GKS Katowice oraz Sandecja Nowy Sącz potrafiły zdobyć komplet punktów w starciu z Energetykiem. Piłkarze z Nowego Sącza jako jedyni wywieźli 3 oczka z Rybnika. Miało to miejsce 30 sierpnia kiedy to w doliczonym czasie gry Adam Mójta wykorzystał rzut karny.

Zespół z Rybnika to dobrze funkcjonująca maszynka gromadząca remisy. W ostatnich 6 meczach, punkty z Energetykiem pogubili kolejno: Miedź Legnica, Górnik Łęczna, Arka Gdynia, GKS Bełchatów, Dolcan Ząbki oraz Kolejarz Stróże. Puszczę czekają jeszcze potyczki z Kolejarzem i Dolcanem – o naszych wynikach z resztą wymienionych zespołów lepiej nie wspominać…
Biorąc pod uwagę 5 ostatnich spotkań Energetyk – zdobywając w nich 10 punktów należy do ścisłej czołówki, Puszcza z 5 oczkami zajmuje w tej statystycznej klasyfikacji 5 miejsce.
Dla Energetyka spotkanie z Puszczą będzie dopiero piątym rozegranym w roli gospodarza. Dlatego też statystycznie podopieczni trenera Ryszarda Wieczorka częściej punktują na wyjazdach.

Energetyk u siebie i (na wyjeździe):
– zwycięstwa: 1 (1)
– remisy: 2 (8)
– porażki: 1 (1)

Na jakich zawodników powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę?

Spośród 20 piłkarzy z których skorzystał sztab szkoleniowy najwięcej czasu na boisku w rundzie jesiennej spędził obrońca Marek Krotofil (1332 minuty). W czołówce są również Mariusz Muszalik i Marcin Grolik (po 1290 min) oraz Daniel Feruga (1235 min). Feruga to również zawodnik na którego przede wszystkim powinni zwrócić uwagę zawodnicy defensywni naszego zespołu. Najlepszy strzelec Energetyka trafił już 7-krotnie w rundzie jesiennej. Drugim strzelcem jest Senegalczyk Idrissa Cisse (4 bramki).

Biorąc pod uwagę minuty padania bramek musimy uważać przede wszystkim na okres pomiędzy 16 a 30 minutą meczu, wtedy gracze z Rybnika zdobyli 6 ze swoich 20 goli. 4 trafienia zaliczyli pomiędzy 31-45 minutą pierwszej połowy. W miarę upływu czasu piłkarze z Rybnika trafiają coraz rzadziej. Najwięcej bramek gracze z Rybnika (5 z 19 ) stracili dotychczas w pierwszym kwadransie gry. Puszcza dotychczas tylko raz pokonała bramkarza rywali na początku spotkania. Czas to poprawić i przywieźć w końcu wyjazdowe 3 punkty!