Grała Młodzież!

Zapraszamy na raport z weekendowych meczy młodzieżowych drużyn MKS Puszcza Niepołomice oraz UKS Kazimierz – Niepołomicka Szkoła Futbolu autorstwa Łukasza Górki.

Juniorzy Starsi
Borek Kraków-PUSZCZA Niepołomice 1:3(0:1)
Bramka dla PUSZCZY: Kacper Siatka 33’, Norbert Czaja 52’, Patryk Kura 71’
PUSZCZA: Możdżeń – Adamczak(50’P.Filipek), Motoła, Siatka, Paluch – Słuszniak(46’Gawłowicz), Czaja, Błaziński(65’Stós), D.Szewczyk, Kura – Barwiołek oraz Kalisz
Zwycięstwo w meczu o „6 punktów” pozwoliło drużynie juniorów starszych wyjść na 12. miejsce w ligowej tabeli. Do końca rozgrywek pozostało jeszcze jednak sześć ważnych spotkań, w których nasi juniorzy muszą pokazać, że zasługują na utrzymanie w Małopolskiej Lidze Juniorów Starszych.

Juniorzy Młodsi
Górnik Wieliczka -PUSZCZA Niepołomice 2:2(0:0)
Bramki dla PUSZCZY: Mateusz Miedziński 56’, Dawid Książek II 74’
PUSZCZA: Kucharczyk – Grzyb(62’Szarek), P.Szewczyk, D.Książek II, Bielecki – Król (49’D.Książek I), M.Miedziński(70’Ostrowski), Lebiest, Jaworek(65’Jastrzębski), Manaseryan – Kopiejka oraz Taborski
W pojedynku derbowym na szczeblu I ligi krakowskiej juniorów młodszych nasi zawodnicy z roczników 1999 i 2000 zremisowali w Wieliczce z miejscowym Górnikiem 2:2. Przebieg spotkania miał w sobie sporo dramaturgii. Dwukrotnie na prowadzenie wychodzili gospodarze, ale zawodnicy z Niepołomic również dwukrotnie doprowadzali do remisu. Bohaterem meczu został bramkarz Puszczy Mateusz Kucharczyk, który przy stanie 2:2 w 78 minucie obronił rzut karny wykonywany przez napastnika Górnika.

Trampkarze
Puszcza Niepołomice-Borek Kraków 2:2 (1:2)
Bramki dla PUSZCZA: Marcel Znaj 9’, Daniel Raszpunda 41’
PUSZCZA: Gąsiorowski – Walczyk, Znaj, Despet, Wójtowicz – Gródecki, K.Ligęza, Cieluch, Mazur, Urych – Raszpunda
Zawodnicy trenera Leszka Taraska po remisie z liderem swojej ligi wciąż liczą się w walce o zwycięstwo w I lidze krakowskiej trampkarzy.

L.K.S Czarnochowice –PUSZCZA II Niepołomice 1:18 (1:6)
Bramki dla PUSZCZY: 5x Mateusz Kamiński, 4x Grzegorz Siwek, 3x Kacper Pilch, 2x Dariusz Rojewski, Jerzy Poprawski, Kacper Zaleński, Sebastian Iwulski oraz Karol Nadolnik

PUSZCZA: K.Piszczatowski(36’Nowak) – Iwulski, Kamiński, Rojewski, Nadolnik – Pilch, Siwek, Świeży, Zaleński, Klima(36’Krajnik) – Poprawski
W przypadku tego meczu napisać pogrom to jest zbyt mało. Do przerwy Puszcza II prowadziła 6:1 grając 11 na 11. W przerwie dwóch zawodników z Czarnochowic zgłosiło kontuzję i drużyna pełne 35 minut grała w 9, rezultat tego był taki że młodzi niepołomiczanie dołożyli w drugiej odsłonie meczu 12 bramek!

Młodziki
PUSZCZA Niepołomice-Wilga Koźmice Wielkie 1:1 (1:1)
Bramka dla PUSZCZY: Filip Gębołyś 4’
PUSZCZA: Pikulski – Fabicki, Gądek, Piwosz, Kupiec – Gębołyś, Burda, Bodaj – O.Pawłowski oraz Krystian
Remisem 1:1 zakończył się mecz naszych zawodników z roczników 2003 i 2004 z liderem II ligi młodzików. Optyczną przewagę na przestrzeni pełnych 60 minut miała nasza drużyna dobrze operując piłką. Młodzi zawodnicy Puszczy nie potrafili w tym meczu jednak sforsować dobrze grającej defensywy Wilgi. Goście grając z kontry stworzyli sobie kilka dobrych okazji, jednak albo świetnie w bramce zachowywał się Eryk Pikulski albo oni sami pudłowali.

PUSZCZA II Niepołomice – Błyskawica Wyciąże 3:2 (1:1)
Bramki dla PUSZCZY: A.Piszczatowski 11’, Artur Brudnik 40’, Michał Wywiał 43’
PUSZCZA: Kołodziej – Augustynek, D.Buszka, A.Satała, Wywiał – Domanik, Żak, A.Piszczatowski – Brudnik oraz Sybila, Szornel, Dudka, M.Gaweł,
Po raz kolejny duże słowa pochwały należą się zawodnikom drużyny rezerw młodzików. Tym razem w bardzo emocjonującym pojedynku udało im się wygrać z Błyskawicą. O tym, że trzy punkty zostały w Niepołomicach zadecydowała końcówka meczu gdzie wspaniale na bramce spisywał się Radosław Kołodziej a dużą ofiarnością wykazywali się również jego koledzy z linii defensywnych. Przy stanie 3:2 goście mieli przynajmniej dwie sytuacje z gatunku tych nie 100 a 200 procentowych.

Orliki
UKS Kazimierz-NSF 2005 – Wiarusy Igołomia
Bramka dla UKS-u: Witold Kuszenierewicz 4’
UKS 2005: Łazarek – Sz.Gaweł, Klima, Waś, Kusznierewicz, Ledniowski, Kamecki
Uszczuplonej do minimum kadrze Orlików z rocznika 2005 po bardzo zaciętym i trzeba przyznać, że dobrym w ich wykonaniu meczu udało się uzyskać remis z faworyzowaną drużyną Wiarusów. Absencje kadrowe spowodowane głównie odbywającymi się w niedzielę komuniami spowodowały, że zawodnicy trenera Sotnickiego wznieśli się na wyżyny swoich możliwość zaangażowania i walki w meczu co zaowocowało cennym remisem.

Żacy
UKS Kazimierz-NSF 2007 – Piast Łapanów 0:10(0:3)
UKS 2007: Kugiel – M.Bochenek, F.Fabicki, Chmurzyński, Manfredi, Wrześniak, Świeczka oraz Jurek, Krygier, M.Satała
Wyższość drużyny Piasta była w tym meczu bardzo widoczna, co obrazuje wynik. Na pocieszenie dla zawodników trenera Drabika trzeba zaznaczyć, że zawodnicy z Łapanowa do swojego poziomu doszli solidnym treningiem i zaangażowaniem w to co robią. Jeśli nasi Żacy wezmą sobie to do serca to poprzez pracę na zajęciach piłkarskich również będą podnosić swoje umiejętności.

SF Staniątki II – UKS Kazimierz-NSF 2008 3:3(2:3)
Bramki dla UKS-u: Bartłomiej Kolber 5’,16’.18’
UKS 2008 – Koza – D.Pauli, Ligęza, Sekunda, Pilch, Pieprzyca, B.Kolber oraz A.Buszka, Prokop, Joniec, Stępień, Byś, Szczęśniak, Punzet.
W pojedynku pomiędzy naszymi Żakami z rocznika 2008 a drużyną SF Staniątki (roczniki 2007 i 2008) padł remis 3:3. Bardzo dobre zawody rozegrał Bartek Kolber, który już w pierwszej połowie skompletował hat-trick. Cieszy oczy coraz lepsza gra naszych małych zawodników, każdy z nich z tygodnia na tydzień prezentuje się w rozgrywkach meczowych lepiej.