Pokonani przez deszcz i rywala

W meczu 10. Kolejki Fortuna 1 ligi piłkarze Puszczy Niepołomice przegrali z ŁKS-em Łódź 0-2.

Prawie dwutygodniowa przerwa nie wpłynęła pozytywnie na nasz zespół, który przegrał trzecie już spotkanie ligowe w tym sezonie przed własną publicznością.

W pierwszej połowie gościom w kilku sytuacjach dopisało szczęście. Tak było choćby w piątej minucie kiedy to remis utrzymał bramkarz ŁKS-u instynktownie odbijając piłkę lecącą do bramki po zagraniu kolegi z drużyny. Kilkanaście minut później po zamieszaniu w polu karnym rywala, piłka spadła pod nogi Wiktora Żytka, ale ten pomylił się nieznacznie.

W końcówce pierwszej połowy golkiper gości wypuścił piłkę po interwencji, ale strzał Fryca wybił jeden z obrońców.

Po zmianie stron bardzo szybko umiejętności musiał pokazać Miłosz Mleczko. Który bardzo dobrze odbił piłkę po strzale z bliskiej odległości. Niestety w 67 minucie spotkania miał już niewiele do powiedzenia. Świetnie rozprowadzony kontratak na bramkę zamieniał Bryła, który nie dal szans naszemu bramkarzowi na skuteczną obronę. W końcówce spotkania wynik ustalił Ramirez. Zawodnik ŁKS-u uderzył potężnie z dystansu, ta po rykoszecie zmieniła tor lotu i wpadła tuż przy słupku. W rezultacie komplet punktów pojechał do Łodzi.

W końcówce spotkania debiut w pierwszej drużynie Puszczy Niepołomice zanotował Przemysław Sajdak.

Puszcza Niepołomice 0-2 ŁKS Łódź
Patryk Bryła 68, Dani Ramírez 84

Puszcza: 99. Miłosz Mleczko – 21. Łukasz Furtak, 23. Piotr Stawarczyk, 3. Michał Czarny, 25. Wiktor Żytek – 4. Patryk Fryc (72, 14. Dawid Ryndak), 11. Marcin Stefanik, 8. Longinus Uwakwe (87, 16. Przemysław Sajdak), 10. Hubert Tomalski, 2. Łukasz Szczepaniak (64, 9. Krzysztof Drzazga) – 19. Marcin Orłowski.

ŁKS: 25. Michał Kołba – 21. Jan Grzesik, 29. Maksymilian Rozwandowicz, 2. Jan Sobociński, 5. Bartosz Widejko – 18. Piotr Pyrdoł, 17. Mateusz Gamrot (46, 10. Jewhen Radionow), 14. Lukáš Bielák, 11. Dani Ramírez (90, 24. Kamil Juraszek), 7. Patryk Bryła (79, 6. Maciej Wolski) – 88. Rafał Kujawa.

żółte kartki: Tomalski, Żytek, Ryndak – Sobociński.