Z Mielca na tarczy

W zaległym meczu 19. kolejki Fortuna 1 ligi rozegranym w Mielcu to gospodarze cieszyli się z kompletu punktów po wygranej z nami 1-0.

Mecz toczony przy ujemnej temperaturze nie obfitował w zbyt wiele okazji bramkowych. Warto również zaznaczyć, że świetne miedzy słupkami prezentowali się bramkarza, zwłaszcza Miłosz Mleczko, który przytomnie kilka razy dobrymi interwencjami ratował swoich kolegów.

Po 33 minutach gry próba ratowania sytuacji przez Michała Mikołajczyka zakończyła się nieudanie i bramka została zapisana na konto naszego kapitana.

Po zmianie stron nasi zawodnicy śmielej zaatakowali rywala i mecz się wyrównał. Impuls do walki dał również Miłosz Mleczko, który wyczuł intencje Tomasiewicza i w 68 minucie meczu obronił rzut karny, pewnie łapiąc piłkę.

Miło kilku prób i wprowadzania kolejnych ofensywnych zawodników, tym razem naszej drużynie nie udało się doprowadzić do choćby remisu i Stal mogła się cieszyć z 6 z rzędu zwycięstwa w rozgrywkach Fortuna 1 ligi.

Zespół nie będzie miał jednak dużo czasu na rozpamiętywanie porażki. Już w sobotę w wyjazdowym spotkaniu zmierzymy się z Wartą Poznań, a 2018 rok zamkniemy pucharowym pojedynkiem w Wisłą Płock.

Stal Mielec 1-0 Puszcza Niepołomice
Michał Mikołajczyk 33 (s)

Stal: 87. Seweryn Kiełpin – 4. Martin Dobrotka, 51. Rafał Grodzicki, 32. Jonathan de Amo, 23. Krystian Getinger – 99. Sebastian Bergier (89, 19. Kacper Sadłocha), 16. Josip Šoljić, 20. Grzegorz Tomasiewicz (89, 6. Leândro), 17. Bartosz Nowak, 9. Andreja Prokić – 21. Grzegorz Kuświk (22, 28. Mendi).

Puszcza: 99. Miłosz Mleczko – 21. Łukasz Furtak, 5. Konrad Stępień (36, 10. Hubert Tomalski), 23. Piotr Stawarczyk, 28. Michał Mikołajczyk – 4. Patryk Fryc (59, 14. Dawid Ryndak), 27. Mateusz Bartków, 7. Marcel Kotwica, 11. Marcin Stefanik, 25. Wiktor Żytek (75, 26. Marek Kuzma) – 9. Krzysztof Drzazga.

żółte kartki: Šoljić, Sadłocha – Stępień, Drzazga, Bartków, Ryndak.

sędziował: Marek Opaliński (Legnica).