Ostatnie zaległości

W środę 28 listopada o godzinie 19.00 w zaległym meczu 19. kolejki Fortuna 1 ligi zmierzymy się w Mielcu z tamtejszą Stalą.

Interesująco zapowiada się spotkanie z czwartą w tabeli Stalą Mielec. Oba zespoły w ligowej tabeli dzieli zaledwie jeden punkt na korzyść gospodarzy nadchodzącego meczu.

Będzie to już drugie spotkanie Puszczy ze Stalą w tym sezonie. W pierwszym meczu mieliśmy okazję cieszyć się z trzech punktów po bramce w końcówce byłego zawodnika Stali, Konrada Stępnia. Warto przypomnieć, że mecz ten zbiegł się z inauguracją sztucznego oświetlenia na niepołomickim K2.

Stal Mielec mimo niemrawego początku sezonu zdecydowanie odnalazła swoją tożsamość pod kierunkiem nowego szkoleniowca, Artura Skowronka. Świadczą o tym choćby ostatnie wyniki. Stal wygrała pięć ostatnich ligowych spotkać w których zaaplikowała rywalom aż 16 bramek. Ostatni raz nasi najbliżsi rywale dali się pokonać… 1 września.

Historia ostatnich lat pokazuje jednak, że naszej drużynie na dobre wychodzi rywalizacja ze Stalą. Na początku sezonu po kolejnych trzech remisach w Niepołomicach w końcu udało nam się zdobyć komplet punktów z mieleckim zespołem przy K2. W trzech rozegranych dotąd spotkaniach w Mielcach mieliśmy już każdy wynik. W ubiegłym sezonie mecz zakończył się wynikiem 1-1. Punkt dla Stali uratował w doliczonym czasie gry Mateusz Cholewiak, wcześniej gracz Puszczy, a teraz Śląska Wrocław. W sezonie 2015/16 jedyna jak dotąd porażka w Mielcu przesądziła los trenera Łukasza Gorszkowa i po porażce 1-2 rozpoczęła się era Tomasza Tułacza w Niepołomicach.

Pierwsze spotkanie obu drużyn w Mielcu w sezonie 2014/14 zakończyło się zwycięstwem Puszczy pod wodzą trenera Dariusza Wójtowicza 2-0. Pełny bilans meczów Puszczy Niepołomice ze Stalą Mielec to 2 wygrane, 4 remisy, 1 porażka.

Spotkanie ze Stalą to zawsze mecze pełen podtekstów. Przed każdą rywalizacją przypominana jest przeszłość w Mielcu naszego sztabu szkoleniowego, który z trener Tomaszem Tułaczem na czele nie tylko pochodzi, ale i mieszka w mieście gdzie jutro rozegramy mecz.
Aktualnie w drużynie Stali nie występuje żaden zawodnik mający za sobą mecze w Puszczy, ale przez długi czas kapitanem rywala, był były piłkarz Puszczy Mateusz Cholewiak. W naszej drużynie aktualnie występuje czterech zawodników z przeszłością w Stali. Są to Michał Czarny, Patryk Fryc, Konrad Stępień i Krzysztof Drzazga. Trzech z nich będzie miało okazję do przypomnienia się mieleckiej publiczności.

Fantastyczna passa rywala ma swoje odzwierciedlenie w kursach Fortuny. Bukmacher upatruje w roli faworyta gospodarzy. Tym bardziej zwycięstwo Puszczy może się opłacać. Kurs na zwycięstwo Puszczy wynosi 3.65. Kurs na najbardziej prawdopodobny historycznie wynik (remis) to 3.30.

 

Wierzysz w zwycięstwo naszej drużyny? Zagraj z Fortuną! Przypominamy, że wszystkie spotkania Puszczy Niepołomice możesz obstawiać na www.efortuna.pl.

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”