1-1 z Zagłębiem

Puszcza Niepołomice – Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Drzazga 63, 1:1 Sanogo 82

 

Puszcza: 12. Marcin Staniszewski – 18. Damian Lepiarz, 3. Michał Czarny, 23. Piotr Stawarczyk, 4. Patryk Fryc – 14. Dawid Ryndak (67 Longinus Uwakwe), 11. Marcin Stefanik, 5. Konrad Stępień, 10. Maciej Domański, 9. Krzysztof Drzazga – 19. Marcin Orłowski (85 Dawid Nowak).

Zagłębie: Zagłębie: 1. Dawid Kudła – 70. Nuno Malheiro, 4. Arkadiusz Jędrych, 16. Mateusz Cichocki, 99. Tymoteusz Puchacz – 7. Tomasz Nawotka (71 Martin Pribula),21. Sebastian Milewski, Przemysław Babiarz, 11. Patryk Mularczyk (61 Vamara Sanogo), Konrad Wrzesiński – 42. Alexsandre Mfutila.

Pierwszy mecz Puszczy Niepołomice na własnym stadionie został zaliczony. Podopieczni trenera Tomasza Tułacza mieli większe problemy z przystosowaniem się do trudnych warunków i w pierwszej połowie nie stwarzali większego zagrożenia pod bramką Zagłębia. Stało się tak dlatego, że sporo wolnego miejsca w środkowej strefie boiska miał Przemysław Babiarz I rozgrywający gości rządził I dzielił w tej strefie boiska. Korzystali z tego jego koledzy, którzy mieli kilka dobrych okazji. Najlepszą Mfutila, który w 22 minucie nie skorzystał z błędu Patryka Fryca. Dla Puszczy jedyną okazję w pierwszej połowie miał Krzysztof Drzazga, ale po jego uderzeniu piłka poszybowała nad poprzeczką.

W drugiej połowie role się odwróciły. To Puszcza nadawała ton wydarzeniom na boisku. Rozegrał się Stefanik, dobre zawody zaliczył także Stępień. Dwie okazje miał Drzazga, ale trafił dopiero za trzecim razem, kiedy dobrym odbiorem piłki popisał się Orłowski, a znakomitym, otwierającym podaniem Domański. Puszcza miała jesczze dwie okazje, by przypieczętować zwycięstwo. Szanse zmarnowali jednak Stefanik, a Orłowskiemu piłkę spod nóg wyłuskał gracz Zagłębia. Schowani za podwójną garda goście zdali cios w końcówce meczu, gdy po strzale Wrzesińskiego piłkę z linii bramkowej wybił Stawarczyk, a do siatki głową skierował ją Sanogo.

Sędziował Mariusz Korpalski z Torunia. Żółte kartki: Stefanik, Babiarz. Widzów: 800.

 

/PP/