1-4 z GKS-em Bełchatów

Porażką 1-4 zakończyło się spotkanie 16. kolejki Fortuna 1 ligi. Goście zanotowali pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie.

Domowe demony nawiedziły niepołomickie K2 już w drugiej minucie spotkania. Podobnie jak w poprzednich przegranych meczach u siebie, Żubry bardzo szybko straciły bramkę. Tym razem na strzał z dystansu zdecydował się Mateusz Marzec, a piłka zatrzepotała w siatkę obok interweniującego Karola Niemczyckiego.

Żubry dążyły do wyrównania i w kilku przypadkach, zwłaszcza po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry byliśmy bliscy doprowadzenia do wyrównania.

Po zmianie stron demony jednak wróciły. Po katastrofalnym błędzie indywidualnym prowadzenie gości podwyższył Kocyła, który wygrał pojedynek 1 na 1 z Niemczyckim.

Nasza drużyna nie mając już nic do stracenia zaczęła atakować z coraz większym animuszem. W końcu do siatki głową trafił Mateusz Bartków, który chwilę później był blisko doprowadzenia do remisu 2-2. Niestety kolejne niezdecydowanie w naszych szeregach defensywnych spowodowało, że Marzec miał szansę na drugiego gola, tym razem z rzutu karnego.

Intencje strzelca wyczuł Niemczycki, który odbił piłkę, niestety najszybciej do niej dopadł egzekutor rzutu karnego i z bliska dobił swój strzał. W końcówce spotkania tuż po wejściu na murawę indywidualną akcją popisał się Bartosiak i podwyższył prowadzenie gości na 4-1.

W doliczonym czasie gry goście mieli jeszcze jeden rzut karny, ale Niemczycki wyczuł intencje Masa i nie dał się pokonać.

Puszcza Niepołomice 1-4 GKS Bełchatów
Mateusz Bartków 70 – Mateusz Marzec 3, 76, Dawid Kocyła 49, Bartłomiej Bartosiak 87

Puszcza: 22. Karol Niemczycki – 21. Łukasz Furtak, 3. Michał Czarny, 27. Mateusz Bartków, 28. Michał Mikołajczyk – 10. Hubert Tomalski, 11. Marcin Stefanik (46, 2. Łukasz Szczepaniak), 25. Wiktor Żytek, 14. Jakub Serafin, 17. Bartosz Żurek (66, 70. José Embaló) – 19. Marcin Orłowski (65, 9. Jakub Bąk).

Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik – 16. Mikołaj Grzelak, 3. Marcin Grolik, 5. Michał Kołodziejski, 2. Mateusz Szymorek – 14. Bartosz Biel, 8. Paweł Czajkowski, 19. Adrian Małachowski, 20. Mateusz Marzec (86, 7. Bartłomiej Bartosiak), 11. Émile Thiakane (89, 15. Wiktor Putin) – 6. Dawid Kocyła (76, 18. Maciej Mas).

 

żółte kartki: Furtak – Małachowski, Grolik.

sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).