3-0!

Puszcza Niepołomice pokonała ROW 1964 Rybnik w meczu 7. kolejki piłkarskiej II ligi. Bramki dla Puszczy zdobyli Mateusz Broź, Adrian Gębalski i Marcel Kotwica.

Na dwie zmiany w porównaniu do zwycięskiego meczu z Polonią Bytom zdecydował się dzisiaj trener Tomasz Tułacz. Longinus Uwakwe zastąpił od pierwszych minut Damiana Furczyka, a miejsce Romana Stepankowa zajął Adrian Gębalski.

Wynik meczu w 19 minucie spotkania pięknym strzałem otworzył Mateusz Broź. Zawodnik z numerem 21 uderzył pod poprzeczkę zza pola karnego i nie dał żadnych szans bramkarzowi ROW-u.  Było to zarazem piąte trafienie ligowe naszego zawodnika, który tym samym awansował na pozycję wicelidera w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników w lidze.

W 37 minucie meczu było już 2-0. W zamieszaniu w polu karnym najprzytomniej zachował się Adrian Gębalski i pokonał Daniela Kajzera. Była to druga bramka napastnika Puszczy Niepołomice w tym sezonie. Na przerwę gracze Puszczy schodzili więc z dwubramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron pierwsze minuty należały do graczy Rybnika, którzy chcieli strzelić kontaktową bramkę. Mecz „ustawił” jednak Marcel Kotwica, który w 55 minucie spotkania ustalił wynik na 3-0 dla gospodarzy. Było to premierowe trafienie pomocnika w tym sezonie.

W końcówce gracze z Niepołomic mieli jeszcze okazję do podwyższenia wyniku tego spotkania, ale więcej bramek już nie oglądaliśmy. Puszcza pewnie i zdecydowanie pokonała ROW i awansowała na 10 miejsce w ligowej tabeli. Co bardziej istotne strata do miejsca premiowanego awansem wynosi zaledwie cztery punkty.

Kolejne spotkanie ligowe już w przyszłą sobotę. Przeciwnikiem Puszczy Niepołomice w meczu 8. kolejki będzie Znicz Pruszków, który w tej serii gier również wygrał 3-0, pokonując Polonię Bytom. Gracze z Pruszkowa plasują się na ósmym miejscu w tabeli, mając identyczny dorobek punktowy jak nasz zespół. Początek meczu o 16:00.

Puszcza Niepołomice 3-0 ROW 1964 Rybnik
Mateusz Broź 19, Adrian Gębalski 37, Marcel Kotwica 55

Puszcza: 12. Marcin Staniszewski – 4. Łukasz Furtak, 18. Damian Lepiarz, 3. Michał Czarny, 19. Dawid Abramowicz (86, 25. Konrad Furtak) – 21. Mateusz Broź (82, 11. Dawid Sojda), 7. Marcel Kotwica, 17. Dariusz Gawęcki (76, 2. Konrad Wieczorek), 8. Longinus Uwakwe, 28. Michał Mikołajczyk – 9. Adrian Gębalski (62, 10. Damian Furczyk).

ROW 1964: 22. Daniel Kajzer – 2. Jan Janik, 7. Marek Krotofil, 3. Marcin Grolik, 18. Dawid Gojny – 10. Sebastian Siwek (82, 11. Szymon Popiela), 8. Michał Płonka, 4. Gabriel Nowak, 9. Mariusz Muszalik (66, 17. Marek Gładkowski), 6. Paweł Mandrysz (86, 19. Bartosz Slisz) – 16. Patryk Dudziński (46, 13. Kamil Spratek).

żółte kartki: Gawęcki, Sojda – Gojny, Mandrysz, Spratek.

sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).