3 ligowcy po barażach

Wczoraj rozegrano rewanżowe spotkania barażowe wśród najlepszych zespołów grających w trzeciej lidze. Poznaliśmy  kolejne zespoły , które będą grały w rozgrywkach II ligi w sezonie 2015/2016.

Spadkowiczami z pierwszej ligi okazały się zespoły GKS-u Tychy i Widzewa Łódź. O ile występy tyskiej drużyny w II lidze są pewne, o tyle wciąż niewiadomą pozostaje udział łódzkiej drużyny. Borykający się z problemami finansowymi Widzew może bowiem nie otrzymać licencji uprawniającej do gry w II lidze. Wówczas w rozgrywkach od nowego sezonu uczestniczyłaby Kotwica Kołobrzeg.

Znak zapytania można postawić postawić również przy drużynie Nadwiślana Góry. 10 drużyna ubiegłego sezonu również nie otrzymała licencji i jej drugoligowy byt uzależniony jest od decyzji PZPN po rozpatrzeniu odwołania.

Nowymi miejscami w nadchodzącym sezonie na drugoligowej mapie Polski będą Zambrów, Bytom, Radom i Wejcherowo. Gryf Wejcherowo miał ułatwione zadanie, bowiem jego barażowy rywal zrezygnował z walki o awans do ligi centralnej. Polonia Bytom w barażach okazała się dwukrotnie lepsza od Warty Poznań. Radomiak Radom z wypożyczonym z Puszczy Niepołomice Michałem Kiełtyką w składzie, wygrał rywalizację z byłym klubem Adriana Gębalskiego, Wisłą Sandomierz. Olimpia Zambrów natomiast w walce o drugą ligę pokonała w dwumeczu Stal Rzeszów.

Ostatnim zespołem, który uzupełni skład drużyn walczących na drugoligowych boiskach będzie przegrany w rywalizacji pomiędzy Rakowem Częstochowa, a Pogonią Siedlce. W pierwszym meczu barażu, który wyłoni pierwszoligowca padł wynik 1-1.

/mb/