AKTUALIZACJA TERMINARZA 2. KOLEJKI

Ekstraklasa SA na wniosek Rakowa Częstochowa przełożyła mecz 2. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy z Koroną Kielce. Związane jest to z awansem mistrzów Polski do II rundy eliminacji Ligi Mistrzów i zbliżającą się rywalizacją ze zwycięzcą meczu Lincoln Red Imps – Karabach Agdam. Ponadto w porozumieniu z głównym nadawcą i zainteresowanymi klubami została zmieniona data spotkania Jagiellonia Białystok – Puszcza Niepołomice.

O nowej dacie meczu Korona – Raków Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy SA poinformuje w późniejszym terminie. W wyniku przełożenia spotkania w Kielcach doszło do innej zmiany w 2. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy. Mecz Jagiellonia Białystok – Puszcza Niepołomice wcześniej zaplanowany na piątek 28 lipca o godz. 18:00 zostanie rozegrany dzień później o godz. 17:30. Wszystkie zainteresowane kluby zostały poinformowane z wyprzedzeniem o ewentualnych zmianach w terminarzu.

W sezonie 2023/24, podobnie jak w poprzednich rozgrywkach, nasi pucharowi reprezentanci mają możliwość przełożenia dwóch meczów ligowych w trakcie trwania eliminacji. Dotyczy to jednej rywalizacji w czasie rund I-III i jednego meczu pomiędzy spotkaniami play-off.

 

TERMINARZ 2. KOLEJKI

Piątek, 28 lipca 2023

20:30 Ruch Chorzów – ŁKS Łódź

Sobota, 29 lipca 2023

15:00 Warta Poznań – Górnik Zabrze

17:30 Jagiellonia Białystok – Puszcza Niepołomice

20:00 Śląsk Wrocław – KGHM Zagłębie Lubin

Niedziela, 30 lipca 2023

15:00 PGE FKS Stal Mielec – Piast Gliwice

17:30 Lech Poznań – Radomiak Radom

20:00 Pogoń Szczecin – Widzew Łódź

PRZEŁOŻONE:

Cracovia – Legia Warszawa

Korona Kielce – Raków Częstochowa