Ambitna walka

Piłkarze Puszczy Niepołomice ulegli 1-5 Lechii Gdańsk w meczu 1/16 rozgrywek Pucharu Polski i odpadli z rozgrywek.

Spotkanie rozegrane na Stadionie Miejskim obejrzała rekordowa liczba 1716 widzów. Wśród obecnych był selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka. Zawodnicy Puszczy zwłaszcza w pierwszej połowie spotkania zaprezentowali się bardzo dobrze i mimo porażki pozostawili po sobie dobre wrażenie.

Pierwsza bramka w Niepołomicach padła w 20 minucie meczu. Wynik spotkania uderzył otworzył Piotr Wiśniewski, który zza pola karnego uderzył piłkę sparowaną przez Marcina Staniewskiego po srzale Macieja Makuszewskiego. Kilka minut później Wiśniewski wykorzystał kolejne podanie Makuszewskiego i ustrzelając dublet podwyższył prowadzenie gości.

Puszcza odpowiedziała świetnią akcją Dawida Sojdy, który na jej zakończenie został sfaulowany w polu karnym. Rzut karny na „jedenastkę zamienił” Adrian Gębalski. Ciekawie mogłobyć jeszcze gdyby arbiter prowadzący to spotkanie zdecydował się ukarać po raz drugi żółtym kartonikiem Adama Dźwigałę. Sędzia oszczędził jednak zawodnika Lechii, a kilka minut później tego zawodnika zmienił Daniel Łukasik.

W końcówce pierwszej połowy Lechia zdobyła trzecią bramkę. Po akcji Michała Maka na listę strzelców wpisał się Makuszewski.

Prowadzenie na 1-4 podwyższył w 48 minucie Bartłomiej Pawłowski, kóry przytomnie wbyił piłkę do bramki po zamieszaniu w polu karnym Puszczy. Wynik meczu ustalił w 73 wspomniany Pawłowski dla którego było to druga bramka w tym spotkaniu.

W rezultacie Lechia Gdańsk wygrała to spotkanie 1-5 i zagra w 1/8 rozgrywek o Puchar Polski.