Bez bramek w Łodzi

W tym sezonie po raz drugi odwiedziliśmy Łódź i po raz drugi podzieliliśmy się punktami. Tym razem jednak w meczu z Widzewem nie zobaczyliśmy bramek. 

Od początku spotkania optyczną przewagę mieli gospodarze. Kompletnie jednak nie przekładało się to na zagrożenie pod bramką Mateusza Górskiego. Ataki Widzewiaków najczęściej kończyły się niedokładnym podaniem, albo były przerywane przez naszych graczy daleko od bramki. W 7. minucie zrobiło się jednak groźnie, gdy do sytuacji strzeleckiej w naszym polu karnym doszedł Marcin Robak. Najskuteczniejszy zawodnik Widzewa uderzył głową, ale piłka przeleciała obok słupka. Puszcza odpowiedział kilka minut później. Po rzucie rożnym pozycję wygrał Czarny, ale i jego strzał minął światło bramki. W 31. minucie Kosakiewicz wrzucił futbolówkę na głowę Michalskiego, jednak Mateusz Górski nie musiał nawet interweniować. Pod koniec pierwszej połowy zakotłowało się w naszym polu karnym, ale w zamieszaniu sfaulowany został nasz golkiper i sędzia przerwał grę.

Po zmianie stron prowadzenie obraz gry nie uległ zmianie. Widzew dłużej był przy piłce, Puszcza czekała na kontratak. W 54. minucie na boisku pojawił się Sebastian Górski. Jego wejście znacznie ożywiło poczynania ofensywne Żubrów. W 57. minucie głową próbował zaskoczyć Wrąbla Kobusiński, ale jego strzał był zbyt lekki. Na 10 minut przed końcem meczu bardzo ładną akcję przeprowadził nasz zespół. Piłkę w polu karnym otrzymał Rakoczy, ale Wrąbel skrócił kąt i odbił uderzenie. W doliczonym czasie gry znów bliski trafienia był Rakoczy. Nasz pomocnik huknął zza polak karnego, ale po raz kolejny świetną interwencję zanotował bramkarz Widzewa.

Widzew Łódź – Puszcza Niepołomice 0:0

Żółte kartki: Kosakiewicz, Nowak, Poczobut – Stefanik, Serafin.

Sędzia: Łukasz Szczech.

Widzew Łódź: Jakub Wrąbel – Patryk Stępiński, Daniel Tanżyna, Krystian Nowak, Łukasz Kosakiewicz (66’ Kacper Gach), Dominik Kun (62’ Michael Ameyaw), Bartłomiej Poczobut (86’ Marek Hanousek), Mateusz Możdżeń (67’ Patryk Mucha), Mateusz Michalski, Piotr Samiec-Talar (86’ Paweł Tomczyk), Marcin Robak.

Puszcza Niepołomice: Mateusz Górski – Erik Cikos, Michał Czarny, Ivan Hladik, Marcel Pięczek, Longinus Uwakwe (46’ Marcin Stefanik), Jakub Serafin, Jakub Bartosz (54’ Sebastian Górski), Karol Knap, Hubert Tomalski (78’ Michał Rakoczy), Łukasz Spławski (54’ Szymon Kobusiński).