Bliscy zwycięstwa

W meczu 24. kolejki Nice 1 ligi piłkarze Puszczy Niepołomice i Stali Mielec podzielili się punktami po bezbramkowym remisie. 

Pierwsza połowa miała wyrównany przebieg, na pewno nie było widać, że do Niepołomic przyjechał wicelider Nice I ligi. Mecz miał kilka podtekstów, gdyż aż pięciu zawodników z obecnej kadry Puszczy, a także trener Tomasz Tułacz i jego asystenci w komplecie pracowali przed laty w klubie z Mielca.

Pierwszą okazję bramkową mieli goście, ale Michał Janota uderzał z ostrego kąta i przestrzelił. W odpowiedzi po centrze Macieja Domańskiego z bliska uderzył Konrad Stępień, ale piłka o centymetry minęła bramkę gości. Puszcza atakowała częściej, wykonywała sporo stałych fragmentów gry, ale tak dobrych okazji, jak wspomniana, już nie miała. Goście raz wyszli z ciekawą kontrą, ale Damian Lepiarz w mistrzowski sposób powstrzymał Michała Janotę.

W drugiej połowie z każdą minutą rosła przewaga gospodarzy. W 47 minucie uderzył z ok. 16 metrów Stępień, ale Majecki odbił piłkę na róg. Potem gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Obaj trenerzy chcieli wygrać, więc zaczęli dokonywać zmian. Na pewno więcej dały one gospodarzom, których grę rozruszali Bartosz Żurek oraz Dawid Ryndak. Obaj mieli najlepsze okazje strzeleckie. Pierwszy znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale nie mogąc uderzyć lepszą lewą nogą, zdecydował się podać Ryndakowi, który przymierzył niemal idealnie, niemal bowiem piłka trafiła w poprzeczkę. Po zagraniu Patryka Fryca Ryndak leżąc skierował piłkę w kierunku bramki, w ostatniej chwili z linii bramkowej wybił ją obrońca Stali.

Goście w drugiej połowie nie stworzyli bramkowej okazji, generalnie zaprezentowali się w Niepołomicach poniżej oczekiwań, ale punkt zdobyli.

Puszcza Niepołomice – Stal Mielec 0:0

Puszcza Niepołomice: 12. Marcin Staniszewski -18. Damian Lepiarz, 5. Konrad Stępień, 23. Piotr Stawarczyk, 4. Patryk Fryc, 28. Michał Mikołajczyk, 11. Marcin Stefanik, 8. Longinus Uwakwe, 10. Maciej Domański,  (79 14. Dawid Ryndak), 9. Krzysztof Drzazga (68 17. Bartosz Żurek), 19. Marcin Orłowski (76 25. Krzysztof Szewczyk).

Stal Mielec: 99. Radosław Majecki – 3. Krzysztof Kiercz, 4. Martin Dobrotka, 6. Leandro, 11. Mateusz Gancarczyk (74 20. Dejan Djermanović), 16. Josip Soljic, 17. Bartosz Nowak  (81 27. Piotr Marciniec), 18. Jakub Arak, 22. Michał Janota, 33. Maksymilian Banaszewski (83 7. Szymon Sobczak), 51. Rafał Grodzicki.

Sędziował Mateusz Złotnicki z Lublina.

Żółte kartki: Uwakwe, Stawarczyk – Kiercz, Arak, Djermanović..

Widzów: 1010