Czas na Stal

W sobotę o godzinie 13.00 piłkarze Puszczy wznowią walkę w rozgrywkach drugoligowych. Pierwszym ligowym rywalem w 2015 roku będzie Stal Mielec.

Piłkarze z Mielca plasujący się aktualnie na 9 miejscu w tabeli zostali pokonani przez Puszczę 2-0 w pierwszym meczu.  Bramki w tamtym spotkaniu strzelali Dominik Maluga i Michał Kiełtyka. 7 marca spotkają się zespoły, które w ostatnich tygodniach  wykorzystały zimowe okienko transferowe i zastosowały roszady w swoich kadrach.

Jak już wcześniej informowaliśmy zimowe okienko transferowe było pierwszym w którym swoje pomysły mógł zrealizować trener Gorszkow. W Niepołomicach zrezygnowano ze Zbigniewa Zakrzewskiego, Pawła Zająca, Dariusza Sosnowskiego i Macieja Balawandera. Dodatkowo zgodę na półroczne wypożyczenie do Radomiaka Radom otrzymał Michał Kiełtyka. Ogrywać na wypożyczeniach będą się również Patryk Kołodziej ( w Hutniku Kraków) i Sebastian Żołnowski (w Wiślance Grabie).

Z drugiej strony w klubie pojawiło sie kilka nowych twarzy. Borykająca sie z problemami w ofensywie Puszcza wzmocniła się napastnikami: Adrianem Gębalskim i pochodzącym z Ukrainy Romanem Stepankowem. Gębalski w ostatniej rundzie w barwach trzecioligowej Wisły Sandomierz zdobył 15 bramek w 16 występach! Stepankow grający dotąd w ukraińskim zespole Bukowyna Czerniowce próbkę swoich strzeleckich umiejętności pokazał już w meczach kontrolnych.

W drugiej linii rywalizację wzmocnili utalentowani 21-latkowie: Patryk Szewc i Dawid Sojda. Szewc, były zawodnik Orła Przeworsk najlepiej czuje się na pozycji skrzydłowego, a Sojda w roli ofensywnego rozgrywającego. Sprowadzony z Unii Tarnów piłkarz potrafi dodatkowo świetnie wykonywać stałe fragmenty gry co już zademonstrował w czasie meczów sparingowych.

Wśród obrońców Puszczy od rundy wiosennej grać będzie Kamil Łączek, grający dotąd w ligowym rywalu Puszczy – Nadwiślanie Góra. Kamil zwrócił na siebie uwagę świetnymi występami po lewej strony obrony zespołu z Góry.

Sztab trenerski zdecydował również o skróceniu wypożyczenia w zespole Czarnych Staniątki Mateusza Lamparta. 20-latek, który w lecie ubiegłego roku zamienił zespół Hutnika Kraków na Puszczę został włączony do kadry pierwszego zespołu. W kadrze pierwszego zespołu znaleźli się również dwaj młodzieżowcy Kamil Dziwiszewski i Dominik Filipowski.

Stal również zmieniła się od ostatniego meczu. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie Stali Mielec: „W ekipie trenera Janusza Białka nie doszło do rewolucji kadrowej, jednak wydaje się, że zespół jest mocniejszy niż jesienią. Do zespołu powróciło dwóch zawodników – 24-letni rozgrywający Mariusz Korzępa (po półrocznym wypożyczeniu do trzecioligowych Czarnych Połaniec) i 23-letni napastnik Sebastian Łętocha (po chorobie).

Zupełnie nowymi twarzami w drużynie są: 21-letni boczny obrońca Robert Sulewski, młodzieżowiec (wypożyczony na 1,5 roku z pierwszoligowej Arki Gdynia), 24-letni defensywny pomocnik Adrian Ślęzak (, transfer definitywny, ostatnio trzecioligowa Wolania Wola Rzędzińska – na wypożyczeniu z Unii Tarnów), 21-letni środkowy pomocnik Bartosz Nowak (roczne wypożyczenie z pierwszoligowej Miedzi Legnica) oraz 20-letni skrzydłowy Tomasz Prejs, młodzieżowiec (, roczne wypożyczenie z pierwszoligowego Dolcanu Ząbki)

W Niepołomicach Stal zagra bez rozgrywającego i najlepszego strzelca (5 goli) Kamila Raduljego. Radulj ma złamana nogę (kość strzałkowa). W Mielcu zrezygnowano również z kilku piłkarzy. Grający w Stali na półrocznym wypożyczeniu z Gwarka Zabrze napastnik Łukasz Żegleń wybrał ofertę trzecioligowej Odry Opole. Z zespołem pożegnało się również kliku zawodników, którzy jesienią nie mieścili się w kadrze. To Wojciech Mącior, Konrad Jaworski (obaj Wolania Wola Rzędzińska), Damian Skiba (Czarni Połaniec), Kamil Partyka (Sokół Sieniawa) i Mateusz Podstolak (Wisła Sandomierz ?).

Oba zespoły łącz jedno nazwisko – Mateusza Cholewiaka. „Cholewa”, który przez trzy sezony reprezentował Puszczę w trwającym sezonie zdobył cztery bramki dla Stali w 17 meczach ligowych.

Puszcza Niepołomice – Stal Mielec, sobota 7 czerwca, g.13.00.