Czas na Stomil

Biorąc pod uwagę tabelę formy, w sobotę w Niepołomicach zmierzą się zespoły, które dobrze sobie radzą w ostatnich tygodniach. Puszcza w ostatnich 6 spotkaniach zanotowała 4 zwycięstwa, 1 remis i 1 porażkę, Stomil Olsztyn w tym samym czasie wygrał 3 spotkania, 1 zremisował i 2 przegrał.

Ta dyspozycja ma odzwierciedlenie w tabeli I ligi. Puszcza z 26 punktami plasuje się na 11 miejscu, Stomil mając zaledwie jedno oczko mniej jest 12. Nasz rywal plasuje się w czołówce najskuteczniejszych drużyn grajacym na zapleczu Ekstraklasy. W rozegranych dotąd meczach zdobył 28 bramek, co daje średnią 1,33 strzelonego gola na mecz.

Biorąc pod lupę mecze wyjazdowe Stomilu, forma strzelecka nie jest aż tak okazała. W 10 spotkaniach w roli gościa, Stomil strzelił 11 bramek (tyle samo co Puszcza) a stracił aż 18 (najwięcej w całej lidze), dla porównania nasi piłkarze grając 11 meczów wyjazdowych stracili 13 bramek. Zdecydowaną większość swoich dotychczasowych punktów Stomil zdobył na własnym terenie. Bilans wyjazdów olsztynian to 2 zwycięstwa, 2 remisy i aż 6 porażek (najgorszy wynik w 1 lidze).

Najlepszym strzelcem zespołu jest Grzegorz Lech, który podobnie jak Łukasz Nowak trafił do siatki rywali 7-krotnie. Stomil jest najrówniej trafiającym zespołem w całej lidze. Nie jest możliwe znalezienie części meczu, w której piłkarze z Olsztyna są najbardziej skutecznie. To oznacza, że nasza linia defensywna, musi przez całe 90 minut być w pełni skoncentrowana.

Biorąc pod uwagę spadki koncetrancji naszych rywali, powinniśmy szczególnie zaatakować w czasie ostatnich 30 minut meczu. W całym sezonie na 30 straconych bramek, piłkarze Stomilu stracili w tym czasie aż 17! Zobaczymy czy ta tendencja znajdzie swoje odzwierciedlenie w wydarzeniach na boisku.