Czas na święto futbolu

W środę o 14:45 podejmiemy w Niepołomicach Lechię Gdańsk. Mecz będzie transmitowany przez telewizję Polsat Sport.

Po raz pierwszy w historii naszego klubu przyjdzie nam rywalizować w 1/8 finału rozgrywek Pucharu Polski. Po Koronie Kielce czas na kolejnego przedstawiciela Lotto Ekstraklasy, Lechię Gdańsk.

Nasza przygoda w Pucharze Polski wciąż trwa. Po pamiętnym meczu z Koroną Kielce wygranym w rzutach karnych nie tracimy nadziei na kolejny znakomity występ w spotkaniu z zespołem z najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej. Drugi rok z rzędu na naszej drodze staje przeszkoda niemal  nie do przeskoczenia – Lechią Gdańsk wicelider Lotto Ekstraklasy.

Dla Lechii to druga w ostatnich kilkunastu miesiącach podróż do Niepołomic. W ubiegłym roku piłkarze z Gdańska wygrali w Niepołomicach 5-1 w 1/16 finału rozgrywek o Puchar Polski. Na ławce trenerskiej Puszczy był wówczas Łukasz Gorszkow, a piłkarzy Lechii prowadził Jerzy Brzęczek. Jutro do boju zawodników wyślą inni byli piłkarze Tomasz Tułacz i Piotr Nowak. W czasie ubiegłorocznego meczu padł rekord frekwencji na Stadionie Miejskim w Niepołomicach. Spotkanie oglądało 1716 widzów.  Wygląda na to, że ten wynik może zostać jutro pobity!

Zdecydowanym faworytem tego spotkania będą goście. Lechia to jeden z najlepszych obecnie klubów w Polsce. Piłkarze z Gdańska plasują się aktualnie na pozycji wicelidera Lotto Ekstraklasy i są jednym z pretendentów do zdobycia Mistrzostwa Polski. Nie mniej jednak historia Pucharu Polski, również w obecnych rozgrywkach pokazuje, że niżej notowany zespół potrafi sprawić niespodziankę.

Arbitrem jutrzejszego spotkania będzie pan Piotr Lasyk z Bytomia, który prowadził w tym sezonie jeden mecz Lechii, w którym nasz jutrzejszy przeciwnik uległ Bruk-Bet Termalice 1-2. Wspomniany arbiter ostatni raz gościł w Niepołomicach w listopadzie 2014 roku, wówczas przegraliśmy u siebie z Kotwicą Kołobrzeg 2-4.

Są jeszcze dostępne bilety na mecz. We wtorek 20 września można je nabyć w klubowym sekretariacie do godziny 16.00 oraz poprzez portal bilet.pax.pl. W dniu meczowym sprzedaż będzie możliwa wyłącznie w kasie biletowej. Zostanie ona otwarta o 12.00.

Zwycięzca jutrzejszego spotkania w ćwierćfinale Pucharu Polski rozegra dwumecz z lepszym w parze Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok.

1/8 Pucharu Polski, środa 21 września 14:45
Stadion Miejski w Niepołomicach
Puszcza Niepołomice – Lechia Gdańsk