Czekamy na Czarne Koszule

W najbliższą sobotę 6 maja Puszcza Niepołomice podejmie na Stadionie Miejskim w Niepołomicach drużynę Polonii Warszawa. Początek meczu o 16.00.

Oba zespoły walczą w tym sezonie o zupełnie inne cele, ale zarówno gospodarze jak i goście ze stolicy potrzebują punktów, żeby na koniec sezonu spełnić swoje plany. Puszcza zwyciężając w Niepołomicach zbliży się do upragnionego awansu i powrotu do pierwszej ligi.

Czarne Koszule przyjadą do Niepołomic zbudowane ubiegłotygodniową wygraną nad Radomiakiem Radom. Trzy punkty pozwoliły graczom z Warszawy uwierzyć, że sprawa utrzymania w II lidze wciąż jest możliwa do zrealizowania.

Przed rozpoczęciem 29 serii gier, która w całości zostanie rozegrana w sobotnie popołudnie Puszcza zajmuje 3 lokatę w tabeli dającą bezpośredni awans do I ligi z bezpieczną przewagą czterech punktów nad Radomiakiem Radom. Polonia Warszawa zajmuje szesnastą, grożącą degradacją lokatę w tabeli tracąc do miejsca dającego utrzymanie ligowego bytu cztery oczka.

Faworytem spotkania będzie Puszcza, która w tym sezonie przegrała zaledwie jedno spotkanie przy Kusocińskiego 2. Co więcej cztery ostatnia mecze u siebie niepołomiczanie wygrali, a z ośmiu ostatnich starć przed własna publicznością tylko w jednym stracili punkty po remisie 0-0 z Radomiakiem w pierwszym wiosennym spotkaniu.

Zupełnie na innym biegunie jest Polonia. Goście w całym sezonie wygrali zaledwie jeden mecz na wyjeździe co stanowi najgorszy wynik spośród wszystkich zespołów w stawce.

W ostatniej kolejce oba zespoły mierzyły się z ligową czołówką. Puszcza zdobyła cenny punkt na boisku lidera, remisując 1-1 z Odrą Opole. Bramkę na wagę jednego oczka zdobył w doliczonym czasie gry Michał Czarny, który najlepiej odnalazł się w polu karnym po uderzeniu z rzutu wolnego Dominika Zawadzkiego.

Polonia natomiast sprawiła ostatnim zwycięstwem powody do radości swoim kibicom oraz … sympatykom Puszczy. Zwycięstwo nad Radomiakiem spowodowało, że nasz najgroźniejszy rywal w walce o bezpośredni awans w ostatniej kolejce nie zapunktował.

W sobotę czeka nas bardzo ciekawe spotkanie. Przedsprzedaż biletów prowadzona jest za pośrednictwem portalu bilet.pax.pl

W dniu meczowym w kasie przed stadionem wejściówkę będzie można kupić od godziny 14.00.

Puszcza Niepołomice – Polonia Warszawa
sobota, 6 maja, g. 16.00
Stadion Miejski w Niepołomicach