„Czuję się niesamowicie”!

Pierwszy występ w wyjściowym składzie Puszczy Niepołomice Jose Embalo zakończył z bramką dającą komplet punktów w meczu z Odrą Opole. O to co powiedział „Józek” po zakończeniu spotkania.

 

Jose! To był twój pierwszy mecz w wyjściowym składzie Puszczy i przesądziłeś o pierwszym zwycięstwie w sezonie. Jak się czujesz?
Czuje się bardzo dobrze. To fantastyczne uczucie, że udało nam się wygrać. Teraz jest chwila na radość, ale dla nas najważniejsze jest to, żeby w kolejnych meczach grać i zdobywać punkty tak jak dzisiaj.

Pokazałeś swoje największe zalety. Kiedy piłka jest w twoim zasięgu w polu bramkowym rywala bezlitośnie wykorzystujesz nadarzającą się okazję!
Nie lubię się przechwalać i mówić o tym co mi idzie dobrze. Pracujemy każdego dnia, żeby wykorzystywać sytuacje stworzone podczas meczu. Mam oczywiście nadzieję, że to dopiero dobry początek i dam jeszcze wiele radości i bramek Puszczy w tym sezonie.

To pierwsze zwycięstwo, pierwszy gol w tym sezonie i to wszystko dzięki sytuacji, którą wykorzystałeś. Czujesz się dumny z tego osiągnięcia?
To niesamowite. Wiedziałem, że będą zdarzać się mecze w którym mogę mieć jedną szansę i żeby drużyna wygrała trzeba ją będzie wykorzystać. Patrzę teraz optymizmem na kolejne mecze. Pierwsze zwycięstwo w sezonie zawsze jest ważne, bo pozwala drużynie uwierzyć w siebie i jeszcze mocniej skupić się na dalszej pracy.

W takim razie czas na pierwszą bramkę przy K2!
Mam nadzieję, że strzelę już w następnym meczu, jeśli oczywiście będę grał. To bardzo ważne, żebyśmy mieli w sobie wolę zwycięstwa i tak kroczyli od spotkania do spotkania.

W drugiej połowie łapały Cię skurczę i sztab szkoleniowy zdecydował się na zmianę, to coś poważniejszego co powinno nas martwić czy po prostu nie chcieliście ryzykować Twoim zdrowiem?
Moje mięśnie miały już trochę dosyć. Zgłosiłem więc potrzebę zmiany, bo wiem, że jeśli w kolejnej akcji nie mogę już dać z siebie wszystkiego to jest to chwila na szansę dla kolejnego zawodnika.

 

fot. 400mm