Debiutant po meczu

Przedwczoraj rozpoczął treningi w klubie, dziś został zgłoszony i od razu dostał szansę od pierwszych minut. Dawid Abramowicz bardzo dobrze wprowadził się w meczu z GKS-em Tychy do naszej drużyny.

Jestem dwa dni w klubie. W trzecim, dzisiaj od razu zagraliśmy mecz. Trener obdarzył mnie bardzo dużym zaufaniem dając dziś szansę do gry od pierwszej minuty. Jestem zadowolony, ze swojej gry, ale i postawy całego zespołu. Graliśmy z drużyną, która jest jednym z głównym faworytów do awansu. Udało nam się zremisować. Oby ten punkt dał nam jeszcze większą motywację do dalszej pracy. Patrzymy z optymizmem w przyszłość i skupiamy się na meczu z Polonią Bytom. Jedziemy tam po trzy punkty – mówił po swoim debiucie nowy zawodnik Puszczy Niepołomice.  

Dawid bardzo dobrze prezentował się dzisiaj na lewej obronie. Dodatkowo jego znakiem firmowym są dalekie wyrzuty piłki z auty. To nowy, groźny sposób na zaskoczenie defensywy rywali, który dziś próbowaliśmy kilka razy wykorzystać.

Zawsze od małego pielęgnowałem ten wyrzut. Mogę się tym pochwalić. Jeśli tylko jest okazja, to będziemy to wykorzystywać w meczu. Jeśli wpadnie z tego bramka to będziemy się z tego cieszyć i oby było to tylko z korzyścią dla drużyny – opisywał swoje niecodzienne umiejętności.   

Abramowicz to bardzo uniwersalny zawodnik, który może grać w zasadzie na każdej pozycji w linii obrony.

Mogę występować zarówno na pozycji pół lewego środkowego obrońcy jak i na lewej obronie, mogę grać również z prawej strony. Nie są to dla mnie obce pozycje. Występował już różnie i wszędzie gdzie będzie mnie wystawiał trener, będę oddawał serducho – zapowiadał.

Dawid dołączył dziś do linii obrony, która zanotowała drugi, kolejny mecz bez straty gola. To cieszy, bowiem w ostatnim czasie to dosyć rzadka sytuacja w naszym zespole.

Kręgosłup musi być zachowany. Zabezpieczymy tyły, zagramy na zero,  to zawsze mamy większą szansę na zwycięstwo, bo z przodu uda się coś dołożyć. Najważniejsze to nie przegrywać –stwierdził po meczu.

Za trzy dni kolejne spotkanie. Część zawodników będzie miało 7 mecz w odstępie miesiąca, Dawid Abramowicz obiecuje, że jemu świeżości w tym spotkaniu nie zabraknie.

Postaram się odciążyć trochę chłopaków i wziąć więcej obowiązków w czasie gry na siebie. Liczymy na zwycięstwo i przywiezienie trzech punktów do Niepołomic – zakończył Dawid Abramowicz.   

 

/mb/

fot. Overlia Studio