Druga setka Trenera

Mecz z Rakowem Częstochowa będzie 101 ligowym spotkaniem naszego szkoleniowca na ławce Puszczy Niepołomice.

13 sierpnia 2015 roku rozpoczęła się w Niepołomicach era Tomasza Tułacza. Szkoleniowiec Puszczy Niepołomice poprowadził naszą drużynę jak dotąd podczas 100 meczów ligowych.

Debiutem trenera było domowe spotkanie z Wisłą Puławy 15 sierpnia 2015 roku zakończone remisem 1-1. Pierwsze zwycięstwo pod wodzą nowego szkoleniowca było jednocześnie jednym z najbardziej szalonych meczów podczas pracy Tomasza tułacza. Dwa tygodnie od debiutu pokonaliśmy Polonię Bytom 5-4. W rezultacie premierowy sezon pracy nasza drużyna zakończyła na 7 miejscu w drugiej lidze.

Kolejne rozgrywki okazały się nie tylko kluczowe w kontekście awansu do 1 ligi, ale również czasem kiedy Puszcza pokazała się piłkarskiej Polsce w meczach pucharowych. W Niepołomicach swoją przygodę kończyły Korona Kielce i Lechia Gdańsk, a podsumowaniem roku były dwumecz z Pogonią Szczecin i rekord frekwencji na Stadionie Miejskim w Niepołomicach. Wiosną dobra forma została potrzymana i cieszyliśmy się z awansu do 1 ligi.

Ostatnie rozgrywki od początku do końca były przez naszą drużynę w pełni kontrolowane i po żadnej z 34 ligowych kolejek nie patrzyliśmy na rywali z pozycji drużyny zagrożonej degradacją.

Łącznie w setce spotkań pod z Tomaszem Tułaczem na ławce zdobyliśmy 156 ligowych punktów, a bilans naszego trenera to 40 zwycięstw, 36 remisów i 24 porażki. Wierzymy, że kolejne „oczka” dopiszemy tuż po starciu z Rakowem w Częstochowie.