Dzień dziecka z Puszczą Niepołomice

1 czerwca to święto naszych najmłodszych kibiców. Spędź je z nami przy Kusocińskiego! Miejski Klub Sportowy Puszcza Niepołomice i Niepołomicki Uniwersytet Dziecięcy zapraszają na dzień niezapomnianych wrażeń!

Już w najbliższą niedzielę Dzień Dziecka. Z tej okazji przygotowaliśmy całą masę atrakcji i ciekawych zdarzeń. Wspólny dzień rozpoczniemy o godzinie 11.00 w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa. Pokażemy tam wspólnie, że futbol i dobra zabawa świetnie łączą się z edukacją. Nasz Dzień rozpoczniemy od krótkiego wykładu, który specjalnie na tę okazję przygotowali młodzi studenci Niepołomickiego Uniwersytetu Dziecięcego. Jak to bywa w zwyczaju zając tam prowadzonych po prezentacji młodszych prelegentów, na scenie pojawi się dorosły wykładowca. Tym razem będzie to Jacek Magdziński, napastnik Puszczy Niepołomice, który w raz z zaproszonymi przez siebie gośćmi (kto to będzie owiane jest na razie tajemnicą) opowie o tym jak wygląda futbol z perspektywy zawodowego piłkarza. Taka możliwość posłuchania o kulisach gry w piłkę nie zdarza się zbyt często!

Na zakończenie zajęć wszyscy razem zrobimy sobie pamiątkowe zdjęcie, promujące akcję „Say no to racism”. W drużynie Puszczy występują czarnoskórzy zawodnicy, to świetna okazja by razem z nimi włączyć się w tą akcję. Pamiętajcie, żeby na wykład w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa (ul. Zamkowa 5) wziąć ze sobą banany 🙂

Późnej około godziny 13.00 przeniesiemy się na Stadion Miejski w Niepołomicach. Tam rozpocznie się druga, tym razem wyczynowa garść atrakcji. Każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił w specjalnym teście DFP, sprawdzającym umiejętności piłkarskie. Ćwiczenia na poszczególnych stacjach testu będą koordynować zawodnicy pierwszego zespołu Puszczy Niepołomice!

Dodatkowo wszyscy chętni będą mogli sprawdzić z jaką prędkością i w jakim czasie pokonają dystans specjalnego slalomu. Będziecie również mogli porównać swoje wyniki z zawodnikami Puszczy. Może ktoś wypadnie lepiej od naszych piłkarzy?

Będziecie również mogli zagrać w siatko-nogę, zebrać autografy i przede wszystkim dobrze się bawić!
Wstęp wolny.
Zapraszamy wszystkie dzieci! Zarówno chłopców jak i dziewczynki!

1 czerwca – Dzień Dziecka z Puszczą Niepołomice
11.00 – zajęcia w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa (ul. Zamkowa 5)
13.00 – gry, zabawy i zajęcia piłkarskie na Stadionie Miejskim w Niepołomicach (ul. Kusocińskiego 2)