Erik Cikos: Zmieniliśmy nastawienie

Erik Cikos w ostatnim meczu zapewnił nam zwycięstwo. Nasz obrońca wierzy, że zespół jest w stanie kontynuować dobrą serię. 

Drugie zwycięstwo, drugie czyste konto. Po przerwie reprezentacyjnej widzimy zupełnie inną Puszczę. Skąd ta zmiana w zespole?

Przed meczem z Widzewem zmieniliśmy ustawienie. Choć rezultat był niekorzystny, to widzieliśmy i przede wszystkim czuliśmy się dobrze w tym ustawieniu. Przerwa pomogła nam popracować nad elementami, które jeszcze wtedy nie zagrały do końca. Jak widać to przyniosło efekt w meczu z Odrą i ostatnio z Górnikiem Polkowice.

W Polkowicach zagraliście bardzo cierpliwie, choć gol padł w 90. minucie, to już wcześniej mieliście swoje okazje i widać było po Was większą pewność siebie.

Zwycięstwo z Odrą podbudowało nas mentalnie. Poczuliśmy, że możemy grać dobrze i osiągnąć korzystny wynik. Do Polkowic jechaliśmy z kompletnie innym nastawieniem. Wiedzieliśmy, że jeżeli zagramy na zero z tyłu, to z przodu będziemy mieli swoje szanse i coś wpadnie. Cieszę się, że mój gol dał zwycięstwo i ważne punkty zespołowi.

W Polkowicach miałeś podwójne powody do radości. Zwycięstwo i gol, można powiedzieć, że dla Ciebie to też w pewnym sensie mecz przełomowy.

Wiedzieliśmy, że mecz z Polkowicami będzie bardzo ważny dla układu tabeli. Naszym celem było zdobycie trzech punktów z zespołem, który jest niżej w tabeli od nas. Dzięki zwycięstwu odbiliśmy się od dołu tabeli. Teraz chcemy kontynuować serię i pokonać GKS Katowice. To sprawiłoby, że będziemy bliżej górnej części tabeli.

Przed Wami trzeci mecz w krótkim czasie, do tego drugi wyjazd. Jak się czujecie po tych meczach pod kątem fizycznym.

Ostatnie dwa mecze kosztowały nas sporo sił. Każdy zostawił dużo serca i zdrowia na boisku. Cieszę się, że podnieśliśmy się psychicznie. Wtedy łatwiej przygotowywać się w każdym aspekcie do następnego meczu. Na jutrzejsze spotkanie każdy z nas jest gotowy na 100 procent swoich możliwości!

Pozycja GKS-u nie oddaje w pełni tego, co ten zespół potrafi. Gdzie upatrujesz Waszych szans, wiemy, że GKS traci mnóstwo goli.

Nie patrzymy na GKS przez pryzmat ich miejsca w tabeli. To zespół młody, który potrafił grać bardzo ciekawie i szybko. Analizowaliśmy grę katowiczan przez ostatnie dni i wierzę, że przyniesie to efekt w postaci zwycięstwa.