Garbarnia na półmetku rozgrywek

Garbarnia Kraków, będzie rywalem Puszczy Niepołomice w 17. kolejce Fortuna 1 ligi. Po zakończeniu tego spotkania będziemy dokładnie w połowie sezonu 2018/2019.

Beniaminek z Krakowa po 44 latach świętował w lecie powrót na zaplecze Ekstraklasy. Świetny finisz ubiegłego sezonu spowodował, że kolejny klub z Małopolski mógł dołączyć do grupy drużyn rywalizujących w Fortuna 1 lidze. Spory udział w awansie „Garbarzy” miało dwóch piłkarzy wypożyczonych z naszego klubu (Łukasz Furtak i Filip Wójcik)), a także piłkarze którzy w przeszłości grali w Niepołomicach (Arkadiusz Garzeł i Petar Borovicanin).

Do dzisiaj w drużynie Garbarni nadal występuje dwóch z nich (Wójcik i Garzeł), a w trakcie sezonu z Niepołomic do Krakowa przeniósł się jeszcze Dawid Nowak, byłych kolegów w barwach Puszczy spotka natomiast Łukasz Furtak. To pokazuje, że dzisiejsze spotkanie to mecz dobrych znajomych.

Ostatni raz oba zespoły w rywalizacji o ligowe punkty spotkały się w sezonie 2012/2013. W Krakowie (przy Rydlówce) Puszcza wygrała 3-1, a w Niepołomicach mecz zakończył się remisem 2-2. Po tamtym sezonie Puszcza świętowała historyczny awans do pierwszej ligi, a Garbarnia pozostała w drugiej. Rok później oba zespoły solidarnie spadły szczebel niżej (Puszcza wróciła do drugiej ligi, a Garbarnia do trzeciej). 3 listopada 2018 roku oba zespoły znów będą miały okazję stanąć naprzeciw siebie.

Garbarnia rozgrywająca swoje mecze domowe na Stadionie Miejskim w Krakowie, przy ulicy Reymonta 22 (obiekt na który gra także Wisła Kraków) wygrała zaledwie jedno domowe spotkanie w tym sezonie. Miało to miejsce 18 sierpnia, kiedy to bez punktów z Krakowa wyjechał ŁKS. Pozostałe dwie wygrane nasi rywale świętowali na obiektach swoich przeciwników. Słabe wyniki i miejsce w strefie spadkowej przypieczętowało los trenera Mirosława Hajdy.  Szkoleniowiec, który świętował z Garbarnią awans zarówno do drugiej jak i pierwszej ligi został zastąpiony przez Bogusława Pietrzaka. Pod wodzą nowego trenera nasi rywale wygrali jedno spotkanie i dwa przegrali.

Puszcza podejmie zajmującą przedostatnie miejsce w tabeli Garbarnię z pozycji piątej drużyny w lidze. Po wczorajszym zwycięstwie nad GKS-em Tychy o punkt naszą drużynę wyprzedziła bowiem Chojniczanka. W 16 dotąd rozegranych grach nasi piłkarze zgromadzili dwa razy więcej punktów od rywali. Dodatkowo w dzisiejszym meczu zupełnie przebudowana zostanie defensywa  Garbarni. W meczu nie zagra żaden z dwójki podstawowych stoperów „Garbarzy”.  Michał Czekaj doznał kontuzji, a Arkadiusz Garzeł w meczu ze Stomilem Olsztyn obejrzał czerwoną kartkę.

Biorąc pod uwagę powyższe okoliczności Fortuna za faworyta dzisiejszego mecz upatruję naszą drużynę. Kurs na zwycięstwo Puszczy przy Reymonta wynosi 2.02. Problemy w zestawieniu defensywy Garbarni również mają swoje odzwierciedlenie w ofercie bukmachera. Kurs na bramkę zdobytą przez Puszczę w tym meczu wynosi 1.21.

Wierzysz w zwycięstwo naszej drużyny? Zagraj z Fortuną!  Przypominamy, że wszystkie spotkania Puszczy Niepołomice możesz obstawiać na www.efortuna.pl.

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”