Gra(ła) młodzież

Zakończyły sie rozgrywki we wszystkich ligach młodzieżowych w których występują piłkarze Puszczy Niepołomice. Czas na przegląd osiągnięć naszej Młodzieży.

Juniorzy Starsi (roczniki 1997/1996)

Zawodnicy trenowani przez Łukasza Gorszkowa występowali w minionym sezonie w pierwszej lidze wojewódzkiej. W 26 rozegranych spotkaniach zdobyli 38 punktów. Zanotowali bilans 12 zwycięstw, 2 remisów i 12 porażek. 38 zdobytych punktów pozwoliło drużynie Juniorów Starszych zająć 6 miejsce w gronie 14 zespołów. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że do końca rozgrywek zdecydowana większość zespołów byłą uwikłana w walkę o utrzymanie. Nasi zawodnicy spisali się w tym czasie znakomicie zdobywając 10 punktów w ostatnich czterech spotkaniach w tym zwycięstwo w najlepszym w lidze Hutnikiem Kraków.

Juniorzy Młodsi (roczniki 1999/1998)

Jesienią 2014 roku piłkarze trenowani przez Artura Błońskiego zajęli drugie miejsce w I lidze okręgowej juniorów młodszych. W 10 rozegranych meczach nasi zawodnicy zdobyli 21 punktów ( 7 zwycięstw i 3 porażki) ustępując w ligowej tabeli jedynie Dalinowi Myślenice. Wiosną w podobnym gronie drużyn rywalizacja była już bardziej zacięta. Dalin, choć znów najlepszych zdobył w 10 spotkaniach tyle samo punktów co nasi Juniorzy Młodsi. Obie drużyny wygrały 7 spotkań, jedno zremisowały i dwa przegrały.

Trampkarze (roczniki 2001/2000)
Jesienią zawodnicy trenowani przez Łukasza Górkę rozgrywali swoje spotkania w trzeciej grupie krakowskiej II ligi trampkarzy. W gronie sześciu drużyn trampkarze Puszczy zajęci trzecie miejsce wygrywając 6 spotkań i przegrywając 4-krotnie. Wiosną Trampkarze spisali się zdecydowanie lepiej. Z 10 rozegranych spotkań wygrali 6, zanotowali 3 remisy i tylko 1 raz przegrali. Dzięki temu bilansowi zajęlii drugie miejsce w swojej lidze, co uprawniło ich do walki w barażu z Toporem Tenczyn o grę w I lidze krakowskiej. Nasi trampkarze pokonali swojego rywala 2-1 dzięki czemu w sezonie 2015/16 będą grać w wyższej lidze.

Młodziki (roczniki 2003/2002)
W wielickich rozgrywkach Młodzików Puszcza Niepołomice wystartowała z dwoma drużynami. Puszcza Niepołomice I rywalizowała w grupie I, a Puszcza Niepołomice II w grupie drugiej. Obie drużyny prowadził trener Leszek Tarasek. Pierwsza drużyna w 18 meczach ligowych zanotowała komplet zwycięstw i bilans bramkowy 201-8. W barażach drużyna Młodzików pokonała najlepszych zespół 2 grupy, Piasta Łapanów 5-0, a w decydując o awansie meczu piłkarze Puszczy okazali się lepsi od Armatury Kraków 2-1, dzięki czemu w przyszłym sezonie będą walczyć w 1 lidze krakowskiej.
Druga drużyna dzielnie stawiała opór swoim przeciwnikom. W końcowym rozrachunku Puszcza II Niepołomice zdobyła 2 punkty w ligowych rozgrywkach i pozostanie w grze w II lidze wielickiej.

Dzięki umowie podpisanej pomiędzy naszym klubem a UKS Kazimierz-Niepołomicką Szkołą Futbolu młodzi adepci piłki nożnej mają możliwość piłkarskiego szkolenia grupach Orlików, Żaków i Skrzatów.

Orliki (roczniki 2004/2005)
Zawodnicy z tej grupy wiekowej rywalizują na co dzień w rozgrywkach organizowanych przez PPN Wieliczka. W kończącym się sezonie nasz klub reprezentowały dwie drużyny grając w dwóch grupach I ligi Orlików Podokręg Wieliczka.
UKS Kazimierz-NSF Biali rywalizowali w grupie I i na przestrzeni sezonu z 18 rozegranych meczy udało im się wygrać 6, 12 przegrywając. Podopieczni trenera Tomasza Wójcika byli więc drużyną bezkompromisową, nie notując żadnego remisu.
UKS Kazimierz-NSF Niebiescy na co dzień rozgrywali spotkania z rywalami z grupy II. Mali piłkarze trenera Piotra Kukawskiego odnieśli jedno zwycięstwo , raz zremisowali a w reszcie spotkań musieli uznać ligową wyższość przeciwników.

• Żacy (roczniki 2006/2007)
Mali adepci futbolu z wyżej wymienionej grupy to najmłodsi reprezentanci naszego klubu w regularnych rozgrywkach ligowych. W sezonie 2014/2015 dwie nasze drużyny rywalizowały w I lidze Żaków Podokręgu Wieliczka, a wielkim „smaczkiem” dla kibiców były pierwsze w historii derby.
UKS Kazimierz-NSF Biali. Tę drużynę tworzyli głównie chłopcy z rocznika 2007 wspierani przez kilku zawodników z rocznika 2006. Drużyna trenera Krzysztofa Zajączkowskiego, robiła systematyczne postępy a na przestrzeni całego sezonu udało im się odnieść jedno zwycięstwo.
UKS Kazimierz-NSF Niebiescy to starsza drużyna z tej sekcji oparta praktycznie w całości na zawodnikach z rocznika 2006. Młodzi zawodnicy trenera Michała Horkawego w trwającym jeszcze sezonie mają bardzo realne szanse na podium rozgrywek. Jak do tej pory są również drużyną bezkompromisową w bilansie 12 zwycięstw i 6 porażek, a do zakończenia sezonu jeszcze dwa mecze.

Skrzaty (roczniki 2008/2009)
Najmłodsza, grupa naborowa schematu szkolenia nie bierze udziału w regularnych rozgrywkach. Dzieci w wieku 5 i 6 lat poprzez sportowe zabawy poznają zasady i tajniki gry w piłkę nożną, biorą udział w grach sparingowych, turniejach oraz meczach wewnętrznych . O ich prawidłowy rozwój dbają trenerzy Łukasz Górka i Tomasz Słaboń i jak zapewniają mieli w kończącym się sezonie w swoich szeregach „perełki” , które jeśli w przyszłości pójdą odpowiednią ścieżką to może być o nich głośno.

Trzeba również pamiętać, że w rozgrywkach młodzieżowych a przede wszystkim dziecięcych wynik, tabela czy bilans spotkań nie jest głównym wyznacznikiem. To czy szkolenie odbywa się w sposób odpowiedni świadczy głównie fakt o tym czy indywidualne umiejętności piłkarskie jak i koordynacyjne każdego z zawodników się podnoszą.

 

Marek Bartoszek, Łukasz Górka

fot. Zuzanna Kulesza