Grali do końca!

Piłkarze Puszczy Niepołomice pokonali w wyjazdowym spotkaniu 13 kolejki II ligi Legionovię Legionowo 1-2. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Dominik Maluga oraz Adrian Gębalski.

Mateusz Janiec, Norbert Czaja, Dawid Abramowicz, Michał Czarny oraz Łukasz Furtak, to lista zawodników z których nie mógł w meczu z Legionovią skorzystać trener Tomasz Tułacz. Największy ból głowy powodowało u szkoleniowca Puszczy Niepołomice zestawienie linii defensywnej, w której z konieczności musiał wystąpić nominalny pomocnik Dariusz Gawęcki. Najbardziej doświadczony zawodnik w naszej drużynie stworzył jednak parę nie do przejścia wraz z Damianem Lepiarzem.

Pierwsza połowa mecz rozpoczęła się od wyrównanej gry z obu stron. Drużyny starały się narzucić swój styl gry i przedostać się z piłką pod pole karne rywali. Do otwarcia wyniku meczu mimo kilku naprawdę ciekawych prób żaden z zespołów nie stworzył sobie klarownej sytuacji do strzelenia bramki.

Po upływie 30 minut faulowany około 25 metrów od bramki Marcina Staniszewskiego został jeden z zawodników Legionovii. Do piłki podszedł Omar Monterde i płaskim strzałem mijającym mur nie dał żadnych szans bramkarzowi Puszczy Niepołomice. Strata bramki podziałała nieco deprymująco na gości, którzy do końca pierwszej połowy zaprezentowali najsłabszy okres gry w swoim wykonaniu.

Sygnał do znacznie lepszej gry w drugiej połowie dał już kilkadziesiąt sekund po zmianie stron Damian Lepiarz, który choć niecelnie uderzał to jednak świetnie znalazł się w polu karnym rywala przy rzucie rożnym. Nie mający nic do stracenia gracze Puszczy starali się szybciej zaatakować graczy Legionovii i szybciej pozbawić ich piłki. Dużo ożywienia i pozytywnej energii dały również zmiany personalne. Na boisku zameldowali się Furczyk, Gębalski i Uwakwe. Pierwsi dwaj zawodnicy mieli wydatny udział przy pierwszym golu dla Puszczy, a wejście Longinusa spowodowało, że nasza druga linia była jeszcze bardziej nieustępliwa.

Wyrównujący gol padł po bardzo dobrej akcji zespołowej akcji zapoczątkowanej przez Michała Mikołajczyka, który wypatrzył na lewym skrzydle Kamila Łączka. Zawodnik z numerem 14, dla którego był to drugi mecz z rzędu w tym sezonie przebiegł z piłką kilkanaście metrów po czym oddał ją Gębalskiemu. Ten stojąc tyłem do bramki przejął piłkę i zdecydował się podać ją do Furczyka. Damian Furczyk wypatrzył natomiast na prawym skrzydle wbiegającego Dominika Malugę, a młodzieżowiec w barwach Puszczy zdecydował się na strzał zza pola karnego. Piłka przed przekroczeniem linii bramkowej odbiła się jeszcze od poprzeczki. To była naprawdę bardzo ładna bramka.

Wyrównanie strat wyzwoliło w graczach z Niepołomic jeszcze więcej energii. Linia defensywna wsparta dobrze interweniującym na przedpolu Staniszewskim świetnie stopowała pojedyncze zapędy rywali w okolice naszego pola karnego.  W środku pola dzielił i rządził duet Kotwica-Uwakwe, który dawał więcej swobody w rozegraniu Damianowi Furczykowi. Na skrzydłach bardzo aktywni byli Łączek i Maluga, a świetnie w starciach z obrońcami Legionovii radził sobie Adrian Gębalski. I to wprowadzony w drugiej połowie spotkania napastnik został bohaterem meczu. Adrian otrzymał piłkę po przechwycie na połowie rywali i ruszył bezpardonowo naprzeciw trzem rywalom, którzy nie potrafili odebrać mu piłki zgodnie z przepisami. Arbiter w końcówce regulaminowego czasu gry podyktował więc rzut wolny dla Puszczy Niepołomice. Piłka została ustawiona nieco dalej niż w pierwszej połowie, kiedy skutecznie uderzał Monterde, jednak podobnie jak w 30 minucie meczu futbolówka znajdowała się praktycznie na wprost bramki. Do piłki podszedł wspomniany Gębalski i huknął obok muru w kierunku dalszego słupka przesądzając o losach meczu.

Puszcza Niepołomice wygrała drugi mecz z rzędu i z optymizmem może spoglądać w kierunku kolejnych spotkań. Najbliższe z Kotwicą Kołobrzeg już w najbliższą sobotę 24 października.

Legionovia Legionowo – Puszcza Niepołomice 1-2 (1-0)

1-0 30′ Omar Monterde, 69′ 1-1 Dominik Maluga, 88′ 1-2 Adrian Gębalski

Legionovia: 1. Piotr Smołuch, 16. Mikołaj Grzelak, 19. Michał Grudniewski (k), 5. Leon Leustek, 3. Marcin Kozłowski, 22. Paweł Garyga (60′ 25. Kamil Dankowski), 2. Łukasz Kopka 73′ 17. Samuelson Odunka), 7. Omar Monterde, 8. Mariusz Zawodziński (70′ 26. Sebastian Milewski), 10. Mateusz Kwiatkowski, 11. Rafał Jankowski (80′ 14. Michał Kitliński)

Puszcza: 12. Marcin Staniszewski, 2. Konrad Wieczorek, 18. Damian Lepiarz, 17. Dariusz Gawęcki, 28. Michał Mikołajczyk kpt – 16. Dominik Maluga (90′ 25. Konrad Furtak), 7. Marcel Kotwica, 6. Roman Stepankov (ż) (61′ 8. Longinus Uwakwe), 14. Kamil Łączek, 11. Dawid Sojda (57 10. Damian Furczyk), 21. Mateusz Broź (61′ 9. Adrian Gębalski)