Gramy dalej!

Piłkarze Puszczy Niepołomice pokonali 1-0 Garbarnię Kraków w meczu rundy wstępnej rozgrywek o Puchar Polski. Strzelcem jedynej bramki był Maciej Domański.

Dla dwóch debiutantów (Bartosza Żurka i Marcina Orłowskiego) znalazło się miejsce w pierwszej ‘11’ Puszczy Niepołomice w meczu otwierającym sezon 2016/2017. Przy Rydlówce zwłaszcza w pierwszej połowie meczu byliśmy świadkami dobrej gry w wykonaniu wyżej notowanych piłkarzy z Niepołomic.

Choć do goście starali się narzucić swój styl gry w pierwszej odsłonie tego spotkania, to jednak pierwszą znakomitą okazję stworzyła sobie Garbarnia. W 10 minucie meczu w wybornej sytuacji znalazł się Siedlarz, ale przegrał pojedynek oko w oko z Andrzejem Sobieszczykiem.

Pięć minut później świetną kombinacją odpowiedziała Puszcza. Dwójkowo przed polem karnym rywala piłkę rozegrali Domański z Wójcikiem. W kulminacyjnej fazie akcji zaskoczył obrońców Garbarni jeszcze Bartosz Żurek, który będą tuż kilka metrów przed Cabajem zamiast strzelać postanowił jednak zagrywać do Domańskiego. To podanie przechwycili jednak gracze Garbarni.

W 22 minucie spotkania w debiucie na listę strzelców mógł wpisać się Orłowski. Nowy napastnik Puszczy znakomicie znalazł się w polu karnym i odwracając się w stronę bramki uderzył minimalnie niecelnie.

Dwie minuty później jego klubowemu koledze precyzji już nie zabrakło. Maciej Domański po indywidualnej akcji uderzył z linii 16 metra i nie dał najmniejszych szans Marcinowi Cabajowi. Jak się później okazało była to jedyna bramka, która rozstrzygnęła losy tego spotkania.

Po zmianie stron w pierwszych minutach gracze Puszczy, a konkretnie Domański starali się podwyższyć prowadzenie i uspokoić losy meczu. Dobrze w bramce gospodarzy radził sobie jednak Cabaj, który świetnie parował strzały grających na niebiesko graczy Puszczy.

Im bliżej było do końca spotkania tym więcej z gry miała Garbarnia. Mimo to defensywa Puszczy skutecznie odpierała ataki rywali. W ostatniej akcji meczu, piękną bramką mógł się popisać debiutujący w zespole Kuliga. Nowy zawodnik błysnął pod polem karnym rywala i naprawdę niewiele zabrakło by jego strzał wpadł w okienko bramki Cabaja. Oby następnym razem się udało!

Puszcza lepsza od Garbarni w kolejnej rundzie pojedzie do Świecia, bowiem to Wda sensacyjnie pokonała Rozwój Katowice. Wyjazdowe spotkanie z Wdą już w przyszły weekend.

Garbarnia Kraków 0-1 Puszcza Niepołomice
Maciej Domański 24

Garbarnia: 80. Marcin Cabaj – 16. Mariusz Stokłosa, 18. Krzysztof Kalemba, 3. Kamil Moskal, 20. Norbert Piszczek – 7. Michał Górecki, 19. Karol Kostrubała, 10. Łukasz Nowak (83, 5. Łukasz Pietras), 14. Dominik Gaudyn – 9. Tomasz Ogar, 13. Marcin Siedlarz.

Puszcza: 22. Andrzej Sobieszczyk – 2. Daniel Barbus, 18. Damian Lepiarz, 3. Michał Czarny, 28. Michał Mikołajczyk – 17. Bartosz Żurek, 8. Longinus Uwakwe, 7. Marcel Kotwica, 10. Maciej Domański (90, 9. Rafał Mikulec), 20. Filip Wójcik (72, 11. Dawid Sojda) – 19. Marcin Orłowski (68, 15. Dawid Kuliga).

żółte kartki: Stokłosa, Kostrubała, Gaudyn, Kalemba – Żurek, Kuliga, Barbus, Uwakwe.

sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec).