Gramy z Siarką

6 sierpnia o godzinie 17:00 pojedynkiem z Siarką Tarnobrzeg piłkarze Puszczy rozpoczną oficjalne granie w nowym sezonie na Stadionie Miejskim w Niepołomicach.

Tak się tym razem złożyło, ze po dwóch meczach wyjazdowych w Pucharze Polski, również pierwsza kolejka nowego sezonu została rozegrana w delegacji.  W tych trzech dotychczasowym meczach, po rozegraniu dokładnie 300 minut straciliśmy zaledwie jedną bramkę, która sprawiła, że z Wdą Świecie rywalizowaliśmy w dogrywce.

Ligę rozpoczęliśmy w Rybniku, a więc miejscu przyjaznym dla naszych piłkarzy. Od kiedy na szczeblu centralnym mierzymy się z ROW-em jeszcze nie przegraliśmy. Tak samo było i tym razem. Bezbramkowy remis po prawie 40 minutach gry w osłabieniu to z pewnością dobry wynik, choć trzeba pamiętać, że to Puszcza była bliska przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. Kajzera pokonać się jednak nie udało i pierwszy mecz sezonu zakończył się podziałem punktów.

Nasz najbliższy rywal Siarka rozpoczął rozgrywki u siebie od… bezbramkowego remisu z Radomiakiem Radom, więc do sobotniego meczu przystąpi z tej samej pozycji co nasza drużyna. Kogo zabraknie w drużynie Tomasza Tułacza? Z pewnością Marcela Kotwicy, zawodnik, który w ubiegłym sezonie grał praktycznie w każdym meczu naszej drużyny, będzie musiał pauzować po czerwonej kartce z ROW-em. Na naszej stronie zamieściliśmy materiał z pierwszej kolejki ligowej i każdy sam może ocenić decyzję arbitra. Fakt, faktem Marcela w dwóch najbliższych meczach ligowych nie zobaczymy, ale będzie mógł zagrać w pucharowej potyczce z Koroną. Ważą się losy Dominika Radziemskiego, który doznał kontuzji (dograł do końca meczu) w Rybniku i nie jest jeszcze w pełni sił. Do treningów wrócił natomiast Maciej Domański.  Trudno dziś wyrokować kto tym razem stanie w naszej bramce. W Rybniku pewnie bronił Staniszewski, który jednak do czwartku nie trenował z drużyną, będąc na konsultacji kadry U-20.

Patrząc na skład naszego rywala, Siarki warto wspomnieć, że Niepołomice na Tarnobrzeg zamienił Patryk Szewc. W drugim meczu z rzędu nasza drużyna rywalizować więc będzie ze swoim byłym zawodnikiem. Co ciekawe w meczu z Radomiakiem, jak wynika z systemu programu PRO Junior System wystąpiło aż 6 Młodzieżowców, którzy przebywali na placu boju przez 320 minut. Dla przykładu w naszym zespole pojawiło się czterech i rozegrali łącznie 244 minuty. Siarka w tej klasyfikacji plasuje się c na piątym miejscu, a Puszcza na 13 lokacie.

W lecie Siarkę opuściło 6 piłkarzy, a wzmocniło dziesięciu. Wśród nich wspomniany Szewc, a także m.in. Krzysztof Ropski (leczy kontuzję) Michał Żebrakowski czy Mateusz Czyżycki.

W przeciwieństwie do naszej drużyny, Siarka zakończyła już swoją przygodę z Pucharem Polski. Po zwycięstwie 3-0 z Odrą Opole przegrała po dogrywce z Sandecją Nowy Sącz.

Wciąż w pamięci mamy bolesny start poprzedniego sezonu, kiedy to w pierwszym meczu przegraliśmy z Siarką aż 3-0. Z Tarnobrzega wywieźliśmy cenne trzy punkty, które przypieczętował strzelec bramki Dominik Maluga.

Warto jutro przyjść na K2. Emocje gwarantowane!