Grzegorz Aftyka: Przepracowany czas dał znakomity efekt

Grzegorz Aftyka w meczu z Odrą Opole wybiegł w pierwszy składzie i strzelił gola. Nasz obrońca liczy, że zwycięstwo z Odrą da dobry impuls drużynie i teraz zaczniemy punktować. 

Zanim zapytam o Polkowice, to muszę spytać, jak smakuje pierwsza bramka w barwach Puszczy?

Strzelona bramka bardzo cieszy, ale ja tylko dołożyłem stopę. Cała robotę wykonał „Włodar”, który dośrodkował w punkt. Ważny gol do przerwy, który na pewno dodatkowo podbudował nas psychicznie przed drugą połową.

W piątek zdobyliśmy ważne 3 punkty, odczarowaliśmy Niepołomice. Teraz musimy iść za ciosem.

Do piątkowego meczu przygotowaliśmy się bardzo długo. Spędziliśmy mnóstwo czasu na treningach, wiedzieliśmy jakie znaczenie ma dla nas ten mecz i ten przepracowany czas dał znakomity efekt. Chcemy iść za ciosem, zwłaszcza, że przed nami mecze z zespołami sąsiadującymi z nami w tabeli.

Z Odrą cieszy oprócz zwycięstwa także zachowanie czystego konta.

Byliśmy bardzo dobrze zorganizowani w obronie. Z dużym poświęceniem walczyliśmy o każda piłkę. Dobrą robotę wykonał w bramce Gabriel, który też zaliczył kilka ważnych interwencji. Ponadto trójka naszych obrońców bardzo dobrze ustawiała cały zespół od tyłu, przez co kontrolowaliśmy spotkanie i nie daliśmy naszym rywalom złapać właściwego rytmu.

Przed nami dwa mecze wyjazdowe z zespołami sąsiadującymi w tabeli. Można spodziewać się wyjątkowo zaciętej walki o punkty.

Mecz z Odrą już jest za nami, wykonaliśmy super pracę, ale już teraz skupiamy się na kolejnych meczach. Musimy punktować w kolejnych spotkaniach. Tylko punkty będą mogą zbudować naszą boiskową pewność.

Górnik nie wygrał w lidze od końca sierpnia. Jakiego meczu możemy spodziewać się w Polkowicach?

Górnik ma swoje problemy, ale my musimy potraktować ten mecz jak każdy inny. Pozycja w tabeli nie musi oddawać dyspozycji w jakiej znajduje się Górnik. Na pewno nasi rywale chcę przełamać złą passę, my też chcemy zapunktować. Jedziemy tam walczyć o kolejne ważne 3 punkty! Musimy zagrać rozważnie w obronie, pokazać nasze atuty tak, jak w meczu z Odrą i wtedy z Polkowic będziemy wracać w dobrych humorach!