Historia nam sprzyja

Historia pojedynków pomiędzy Puszczą Niepołomice, a Chojniczanką Chojnice zawiera jak dotąd 6 rozdziałów. Pięć gier rozegrano w ramach ligowej rywalizacji, a jedno spotkanie było rywalizacją w Pucharze Polski.

Pierwsze spotkanie obu drużyn miało miejsce 17 lipca 2013 roku. Po dwóch bramkach Sebastiana Janika wygraliśmy z Chojniczanką 2-0. Dwa tygodnie później już w lidze, (mecz rozgrywany był na stadionie Hutnika) przegraliśmy jedyne jak dotąd spotkanie z Chojniczanką 2-1. Premierowego gola w historii pierwszoligowych występów Puszczy w pierwszej lidze zdobył wówczas Paweł Moskwik.

W marcu 2014 roku udało nam się wygrać pierwszy mecz rozgrywany w Chojnicach. Po bramkach Łukasza Nowaka i Mateusza Cholewiaka wygraliśmy 2-0.

Takim samym wynikiem zakończył się ostatni z meczów pomiędzy Puszczą, a Chojniczanką rozgrywany przy K2. Bramki dla Żubrów 27 lipca 2017 roku zdobyli Marcin Stefanik i Dawid Ryndak.

Ostatnie dwa mecze ligowe zakończyły się remisem 1-1. Najpierw straciliśmy w ostatniej akcji meczu prawie pewne trzy punkty w ubiegłym sezonie, by za sprawą Marka Kuzmy zremisować ostatni mecz w Chojnicach po bramce w …90 minucie spotkania.

Bilans meczów z Chojniczanką: 3 zwycięstwa, 2 remisy, 1 porażka