Zaczynamy!

Chojniczanka Chojnice będzie pierwszym rywalem Puszczy Niepołomice w sportowym 2019 roku. Początek meczu na Stadionie Miejskim w Niepołomicach w sobotę 2 marca o godzinie 17.00.

Fortuna 1 liga budzi się z zimowego snu! Przed nami pierwszy piłkarski weekend nowego roku. Przeciwnikiem Żubrów, będzie drużyna, która w ligowej tabeli traci zaledwie oczko do naszej drużyny, a więc Chojniczanka Chojnice.

Historia meczów pomiędzy zespołami o czym więcej można przeczytać tutaj napawa optymizmem. Zawodnicy z Chojnic jeszcze nigdy nie zdołali wygrać meczu w Niepołomicach.

W drużynie naszego najbliższego rywala w zimie doszło do małego trzęsienia ziemi. Zaufanie działaczy i sztabu szkoleniowego straciła grupa doświadczonych zawodników (Deleu, Emil Drozdowicz, Tomasz Foszmańczyk, Serhij Pyłypczuk, Janusz Surdykowski, Wojciech Trochim i Hubert Wołąkiewicz). Pierwsza czwórka w ostatnich dniach została nawet przesunięta do zespołu rezerw.

Chojniczanka w zimie postawiła na młodość. Do zespołu dołączyli przede wszystkim zawodnicy, którzy nie ukończyli 21 lat i dotąd grali bądź w klubowych, bądź drużynach rezerw innych klubów.  To konsekwencje zmiany szkoleniowca, kiedy to w październiku Przemysława Cecherza zastąpił Maciej Bartoszek.

W czasie zimowej przerwy nasi rywale rozegrali sześć meczów kontrolnych. Chojniczanka potrafiła wygrać dwa z nich, na początku przygotować z Olimpią Grudziądz i w połowie z Chemikiem Bydgoszcz. Dla porównania nasi zawodnicy podczas przerwy zimowej rozegrali 11 meczów kontrolnych.

Przed szansą debiutu w Puszczy stanie jutro pięciu zawodników (Jakub Bąk, Szymon Gwiazda, Konrad Nowak, Bartosz Przybysz i Jakub Widejko). Dodatkowo na pierwszy mecze w barwach Puszczy od czerwca 2018 roku liczy wracający z wypożyczenia Jakub Zagórski.

Jutro z pewnością nie zobaczymy na murawie wracającego do zdrowia po kontuzji, ale wciąż trenującego indywidualnie Michała Czarnego. Po czerwonej kartce w meczu z Wartą Poznań, dwa mecze na trybunach musi odpokutować również Hubert Tomalski.

Fortuna delikatnie wyżej ocenia szanse na jutrzejsze zwycięstwo naszej drużyny. Kurs na pierwszy komplet punktów przy K2 w 2019 roku to 2.56. Bukmacher liczy również, że w meczu padną minimum dwie bramki. Kurs na liczbę bramek pomiędzy 2 a 3 wynosi 1.9.

Wierzysz w zwycięstwo naszej drużyny? Zagraj z Fortuną! Przypominamy, że wszystkie spotkania Puszczy Niepołomice możesz obstawiać na www.efortuna.pl.

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

Początek spotkania na Stadionie Miejskim w Niepołomicach w sobotę 2 marca o godzinie 17.00. Kasy biletowe będą czynne na dwie godziny przed rozpoczęciem spotkania. Jeszcze dzisiaj można skorzystać z internetowej przedsprzedaży biletów. Zapraszamy na stronę bilet.pax.pl 

Zapraszamy!