Indywidualne statystyki piłkarzy Puszczy

Po meczu z Widzewem Łódź przyjrzeliśmy się liczbom poszczególnych piłkarzy Puszczy Niepołomice. 

Za nami 7. kolejek Fortuna 1 Ligi. Puszcza Niepołomice rozegrała do tej pory 6 spotkań. Do rozegrania Żubrom pozostał zaległy mecz wyjazdowy z Radomiakiem Radom. Żubry zajmują na ten moment 8 pozycję z 10 punktami. Jak prezentują się indywidualne statystyki naszych piłkarzy?

Tomal i Żenia na czele

7 goli – tyle bramek do tej pory strzelili gracze Żubrów na początku obecnego sezonu pierwszoligowego. 4 z nich to zasługa duetu Tomalski – Radionov. „Tomal” był pierwszym zawodnikiem Puszczy, który w meczu ligowym pokonał bramkarza rywali w sezonie 2020/2021. Z premierowego gola cieszyliśmy się w Gdyni, choć ostatecznie musieliśmy uznać wyższość rywali. Kolejnego gola pomocnik dołożył w 6. kolejce, wykorzystując sytuację sam na sam w meczu z GKS-em Jastrzębie. Radionov wpisał się na listę strzelców w meczu z Arką i Chrobrym. Po jednym golu dla Żubrów strzelili: Żurek, Spławski i Cikos.

Asystent Serafin

Jakub Serafin miał do tej pory bezpośredni udział w 3 golach dla naszego zespołu. Pomocnik asystował przy golach z Arką, Chrobrym i ostatnim meczu z Widzewem. Po jednej asyście mają Tomalski, Rakoczy, Bartosz i Cikos.

1 z 9 

9 zawodników Puszczy rozegrało do tej pory po 6 spotkań, ale tylko jeden z nich – Erik Cikos zagrał w każdym spotkaniu od pierwszej do ostatniej minuty. Słowak spędził na boisku 540 minut. Tylko minutę mniej rozegrali Hubert Tomalski i Jakub Serafin. Z kolei Michał Mikołajczyk ma już w tym sezonie rozegrane 463 minuty.

Kto najwięcej, kto najcelniej? 

Aż 14 strzałów na bramkę rywali oddał Wiktor Żytek. 12 razy próbował zaskoczyć bramkarza rywali Iewgen Radionov. Po 9 razy uderzali natomiast Hubert Tomalski i Erik Cikos. A jak z celnością? 5 razy celnie strzelał Radionov, 4 – Żytek, a 3 – Cikos.