Jedziemy do Legionowa

Od czerwca 2015 roku czterech trenerów miało okazję prowadzić zespół z Legionowa. W sobotę w meczu 13 kolejki zmierzymy się z piłkarzami prowadzonymi przez trenera Ryszarda Wieczorka.

Dariusz Banasik, Grzegorz Białek, i Maciej Bartoszek prowadzili już w tym roku Legionovię Legionowo. Po rezygnacji trenera Bartoszka z Legionovią od miesiąca pracuje trener Ryszard Wieczorek, trener, który jeszcze nie tak dawno zastępował selekcjonera reprezentacji Polski w Górniku Zabrze.

W sobotę gracze Puszczy Niepołomice po efektownym zwycięstwie przy Kusocińskiego pojadą na Mazowsze zdobyć kolejny komplet punktów. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie 11 w tabeli Legionovia, która ma dwa punkty przewagi nad naszą drużyną. Były zespół Konrada Wieczorka wygrał 4 spotkania, 3 zremisował i 5 przegrał. Na swoim terenie, gdzie podejmie Puszczę wygrywał dwukrotnie, raz zremisował i dwa razy przegrał.

W ubiegłym sezonie zespoły dwukrotnie dzieliły się punktami. W Legionowie padł bezbramkowy remis, w Niepołomicach goście prowadzili już 0-2, ale gospodarze potrafili wyrównać i spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2. Rewanżowe spotkanie toczone było w bardzo trudnych warunkach.

W ostatnich kolejkach nasi sobotni przeciwnicy grają w kratkę. Tydzień temu Legionovia w ostatnich minutach meczu dała się dogonić Polonii Bytom i mimo prowadzenia 0-2 zaledwie zremisowała na Śląsku 2-2, tracą dwie bramki, kiedy zegar wskazywał już 90 minutę meczu. Tydzień wcześniej Legionovia pokonała u siebie 1-0 GKS Tychy, skutecznie egzekwując rzut karny w 90 minucie meczu. Przed tym zwycięstwem piłkarze z Legionowa zdobyli ledwie 1 punkt w czterech meczach i to po remisie z liderem rozgrywek Stalą Mielec. Z pełnej puli w Legionowie cieszyli się bowiem piłkarze Siarki Tarnobrzeg i Wisły Puławy.

Najlepszym strzelcem drużyny i zarazem motorem napędowym drużyny jest urodzony w Walencji Omar Montere. Dla wychowanka i byłego pomocnika Levante, Legionovia  to pierwszy klub poza ojczyzną.

Dla Puszczy potyczką z Legionovią będzie początkiem serii gier z zespołami sąsiadującymi w tabeli. nasza drużyna, zajmująca obecnie 13 lokatę w ciągu najbliższych czterech kolejek zagra z 11. Legionovią, 10. Kotwicą, 12. Okocimskim i 16. Nadwiślanem Góra. Dobre wyniki z bezpośrednimi rywalami są byłyby więc dobrym momentem do przeskoczenia w górne rejony tabeli.

W najbliższą sobotę mimo zwycięstwa w ostatnim meczu należy spodziewać się korekt w składzie Puszczy Niepołomice. Przymusowa pauza po zgromadzeniu czterech żółtych karnet czeka Łukasza Furtaka. To powoduje konieczność wprowadzenia innego młodzieżowca do kadry. Wybór jest więc prosty, w sobotę od pierwszych minut zagra jeden z dwójki skrzydłowych: Dominik Maluga, Konrad Furtak. To wymusi pewne rotacje w wyjściowym składzie.

Zawodnicy Puszczą na mecz wyjadą w piątek. To pozwoli na lepsze przygotowanie do meczu po dosyć długiej podróży. Mecz rozpocznie się w sobotę o godzinie 15:00.