Jesień Żubrzyc

W przerwie w rozgrywkach Fortuna 1 ligi sprawdzamy co dzieje się w piłce kobiecej.

Wyjątkowy sezon bo przejściowy czeka rozgrywki ligowe w kobiecej piłce w Polsce. Dla podwyższenia poziomu PZPN wprowadzi już w przyszłym sezonie reorganizację na wszystkich szczeblach ligowych. By utrzymać się w danej lidze drużyna musi być w czubie ligowej tabeli, bo w innym przypadku czeka ją degradacja poziom niżej.

Nasza żeńska Puszcza przeżyła już coś podobnego w 2016 roku kiedy to niepołomiczanki zajęły miejsce w środku tabeli III ligi i następny sezon rozpoczęły w IV lidze. Mając w głowie to doświadczenie drużyna Tomasza Słabonia przeszła tego lata spore zmiany.

Sztab trenerski podziękował za grę piłkarkom które były zawodniczkami Miejskiego Klubu Sportowego Puszcza tylko w teorii i sprowadził w ich miejsce kilka wartościowych i ciekawych twarzy.

W zespole pojawiły się m.in.: byłe kadrowiczki bramkarka Ewa Ochniak i pomocniczka Dominika Michalczyk, a także bardzo dobrze wyszkolona technicznie pomocniczka rodem z świętokszyskiego Sadra Futrzyńska.

Z przeszłością w Naprzodzie Sobolów trafiła do Niepołomic Małgorzata Cieślak oraz z nowych piłkarek młoda perspektywiczna Klaudia Bonarska. Nowe zawodniczki bardzo szybko nawiązały wspólny jezyk ze „starą” ekipą Puszczy.

Jesień dla niepołomiczanek zaczęła się wyśmienicie od wysokiego zwycięstwa z beniaminkiem ligi Pandą Roczyny, które nasze zawodniczki odprawiły z Ochmanowa z bagażem 10 goli. Bardzo dobrze zespół wystartował również w rozgrywkach Pucharu Polski docierając pierwszy raz w historii do ścisłego finału wojewódzkiego, gdzie w świetnej atmosferze na trybunach wspartej przez nowo powstały fanclub seniorskiej Puszczy, na pięknym stadionie Prądniczanki, gdzie przy sztucznym oświetleniu nasze piłkarki odpadły z Podgórzem Kraków dopiero po serii rzutów karnych. Po drodze do finału Żubrzyce ograły Bronowiankę Kraków 5:0 oraz Dąb Zabierzów Bocheński 3:1.

W rozgrywkach ligowych po 8 kolejkach Puszcza Niepołomice zajmuje 4 pozycję w tabeli z perspektywą jeszcze czterech meczów ligowych i monitorowania wyników rywali z miejsc 1-3, którym została gra między sobą!

W świetnej formie strzeleckiej jest nasza „Lewandowska” czyli Natalia Radwańska. Popularna „Lewa” ma ogromną szansę poprawić swój strzelecki rekord z 2017 roku kiedy to w 19 meczach ligowych w roku pokonała rywalki 19 razy. Rok 2019 daje Natalii 19 meczów ligowych i już 16 oczek. Czekamy na kolejne, bo u boku Radwańskiej wyrosła spora konkurencja w postaci Gabrielii Siudy. Atomowa lewa noga ustrzeliła już również w 19 meczach 14 bramek!

W przyszłym roku żeńską sekcję piłki nożnej w naszym klubie czeka pierwszy mały jubileusz 5-lecia istnienia drużyny. Już dziś zapraszamy partnerów drużyny do wsparcia naszych piłkarek w wydaniu kolejnego już kalendarza zespołu. Więcej szczegółów na profilu facebook.com/puszczakobiety

Jednocześnie już dziś dziękujemy tym wszystkim którzy jak zwykle pomagają i wspierają niepołomicką kobiecą piłkę nożną. Dziękujemy że jesteście z naszymi piłkarkami.